Ana Sayfa Güvenlik Android için En İyi Antivirüs Uygulaması Nedir?

Android için En İyi Antivirüs Uygulaması Nedir?

0
11858 teknik destek

Bu harika antivirüs uygulamalarından biriyle Android cihazınızı güvende ve emniyette tutun.

Akıllı telefon antivirüs yazılımı son yıllarda büyük bir iş haline geldi. Android işletim sistemi kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden ve diğer istenmeyen programlardan giderek artan bir tehdit altındadır ve kendinizi bu tehditlere karşı koruma gerekliliği artık her zamankinden daha önemlidir.Bu kadar çok antivirüs uygulaması mevcut olduğundan ve seçim her geçen gün arttığından, etkisiz olanlardan kaliteli sürümleri belirlemek zor olabilir. Bu makalede, kapsamınız hakkında bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için Play Store’daki en iyi antivirüs uygulamalarından bazılarına göz atacağız.

Avast Antivirus 

Görünüşe göre virüsten koruma yazılımlarıyla ilgili hemen hemen her listenin Avast’ı içermesi zorunludur ve onu dışarıda bırakmak bizim için son derece ihmal olur.

1991’de Çek Cumhuriyeti’nde Prag’da piyasaya sürülen Avast şu anda dünya çapındaki güvenlik satıcıları pazarının yüzde 21,4’ünü kontrol ediyor ve 233 milyon aktif kullanıcıya sahip. Hayata bir Windows programı olarak başladı, ancak şimdi Mac, Linux ve Android için de sürümleri var.

Masaüstü sürümlerinde olduğu gibi, uygulamanın geliştiricileri de ücretsiz bir model kullanıyor. Bununla birlikte, ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Yüklü uygulamaların “canlı” taranmasını, telefon belleği ve hafıza kartı taramalarını zamanlama becerisini, SMS ve çağrı engellemeyi, sizi casus yazılımlara ve kötü amaçlı yazılım bulaşmış bağlantılara karşı korumak için web kalkanlarını ve iki adede kadar uygulamayı pin korumalı hale getirme becerisini içerir. . Köklü bir cihazınız varsa, güvenlik duvarlarını da yönetebilirsiniz. Ücretli sürüm uygulamalar, reklam algılayıcıları, uzaktan veri kurtarma ve coğrafi sınırlama için sınırsız pin koruması sağlar.

Kaspersky internet güvenliği

Kaspersky, antivirüs sektöründeki en tanınmış ve en çok güvenilen isimlerden biridir. Şirket 1997 yılında Moskova’da kuruldu ve tüm büyük platformlarda sunduğu tekliflerle 300 milyon kullanıcıya sahip oldu. 2012’de masaüstünden Android’e geçiş yaptılar ve şimdi diğer mobil tabanlı pazar liderleriyle güçlü bir şekilde rekabet eden sağlam bir uygulama sağlıyorlar.

11858 teknik destek

En son Android sürümleri sonunda telefonlardan ve tabletlerden ayrı sürümleri ortadan kaldırdı ve sonuç olarak çok daha akıcı hale geldi. Avast gibi, onlar da ücretsiz bir model kullanıyorlar. Ücretsiz sürüm, virüslere, casus yazılımlara ve truva atlarına karşı koruma, bir antivirüs tarayıcısı ve hırsızlık koruması içerir. Premium sürüm, gerçek zamanlı koruma, bulut koruması, SMS anti-phishing koruması ve gizlilik koruması ekler.

Dezavantajları arasında, uygulamayı açmadan önce bir Kaspersky hesabı oluşturma gerekliliği ve bir beyaz listenin olmaması yer alır.

AVG

AVG, Google Play Store’dan 100 milyon kez indirildi ve 3,3 milyon incelemeden ortalama 4,4 puan aldı. Saygın bir yazılım kullanarak korunacağınızdan emin olabileceğiniz anlamına geliyor.

Bazı rakiplerinden farklı olarak, ücretsiz sürüm, güvenli olmayan cihaz ayarlarının tanımlanması, cihazınızın RAM’ini tüketen uygulamaları ve işlemleri tanımlamak için bir görev katil, tam bir hırsızlık önleme paketi ve kimlik avı koruması gibi özelliklerle dolu olarak gelir. Profesyonel sürüm sosyal medya koruması, stok tarayıcı ve Chrome için “Güvenli Web Gezintisi”, bir pil boşaltma monitörü ve bir 3G / 4G trafik monitörü ekler.

Son olarak, telefon ve tabletler için ayrı uygulamalar sunduklarını unutmayın.

Lookout

Lookout, tasarım ve kullanım kolaylığı açısından muhtemelen en şık antivirüs uygulamasıdır ve sonuç olarak büyük bir takipçi kitlesi elde etmiştir.

Çoğu teklif gibi, ücretsiz ve ücretli bir sürüm vardır. Ücretsiz sürüm, kötü amaçlı yazılımdan koruma, veri yedekleme, uzak konum belirleyici (piliniz bittiğinde bile çalışacak) ve uzaktan tetiklenen bir alarm ile birlikte gelir. Ücretli sürüm tam bir hırsızlık önleme paketi, bir gizlilik danışmanı ve uzaktan veri silme içerir.

Bitdefender Mobil Güvenlik ve Antivirüs

Bitdefender, yalnızca ücretli bir sürüm sunması bakımından diğer dört önerimizden farklıdır. İlk indirme size 14 günlük ücretsiz bir deneme sunacak, ancak daha sonra ücretli olacak.

Para iyi harcanmış. AV-TEST ile yüzde 100 tespit puanının yanı sıra, yenilikçiliğin de ön saflarında yer alıyorlar; Android tabanlı akıllı saatler ile sorunsuz bir şekilde senkronize olan yegane antivirüs uygulamalarından biridir, arkanızda bırakmanızı önlemek için telefonunuzdan çok uzaklaştığınızda sizi uyaracak bir “Telefon Uyarısı” sunarlar ve bağımsız olarak kullanırlar. geliştirme sürecinin bir parçası olarak test kullanıcıları.

Karşılaştığımız tek dezavantaj, planlanmış taramaların olmamasıydı, yani onu gece yarısı fark etmeyeceğiniz bir zamanda çalışacak şekilde ayarlayamazsınız.

İhtiyacınız Var mı?

Pek çok yorumcu ve analist, Android antivirüs uygulamalarının gereksiz olduğuna inanıyor. Modern Android işletim sistemi, büyük miktarda stok güvenliği içerir, yani bu uygulamaların tümü gereksiz olabilir. Gerçek şu ki, yalnızca Play Store’u kullanırsanız ve “standart” uygulamaları yüklerseniz, muhtemelen güvende olursunuz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikLinux’ta Yeni Dosya Nasıl Oluşturulur
Sonraki İçerikPhotoshop’ta Kolaylıkla Parlaklık Maskeleri Oluşturma
Akıllı teknoloji ve üretkenlik konusunda tutkulu. Boş zamanlarında kodlamayla uğraşır ve canı sıkılınca satranç tahtasına geçer, ama arada sırada rutinden kopmayı da sever. İnsanlara modern teknolojinin yolunu gösterme tutkusu onu daha fazla yazmaya motive eder. Bilgi seviyesine göre Windows Server sistemlerini kurabilir ve konfigüre eder, yeni teknolojiler ve yeni alanlarda da gelişime açıktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.