Hotmail epostalarını toplu olarak silme

Bu yazımızda sizlere Hotmailde toplu mail silme işleminin nasıl yapıldığını tüm detayları ile anlatıyoruz.

Günümüz dünyasında bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu internet üzerinde e posta gönderme ve alma işlemini yapıyor. Hiç şüphesiz ki bu kullanıcıların elektronik posta alanında yaşadığı en büyük sorunlardan biri de maillerin sayısıdır. Çünkü çeşitli firmalardan gelen ve rahatsız edici seviyede eposta gelmektedir. Örneğin reklamlar, bilgilendirme mailleri ve tanıtıcı mailler. Böylece sizlere tek tek bu mailleri silmek yerine Hotmail üzerinde toplu mail silme işlemini anlatarak sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz.

Reklam ve bilgilendirme e postalarından sıkıldıysanız sizler için bu yöntem çok kullanışlı olacaktır.

Hotmailde Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak Hotmail hesabımıza giriş yapıyoruz.

Daha sonra arama bölümüne gelip bize sürekli mail gönderen firmalardan birinin e-postasını giriyoruz.

 Hotmailde mailleri toplu silme

Bu işlemden sonra hotmail bize girdiğimiz e postaya ait bugüne kadar gelen ve silinmemiş olan bütün mailleri listeliyor. Böylece bu gönderen tarafından aldığımız tüm epostalar listeleniyor. Daha sonra maillerin tümünü seçiyoruz. Bu işlemde yalnızca o sayfadaki mailleri seçer.

Aynı e postaya ait bütün mailleri seçmek için ‘herşeyi seç‘ e basıyoruz. Daha sonra ‘sil‘ tuşuna basmamız yeterli oluyor.

Bu şekilde bir kaç reklamcı firma mailini toplu olarak silerek mail gelen kutumuzu boşaltmış oluyoruz.

Hotmailde Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır

Ayrıca aynı yöntemi sizler için faydalı olmayacağını düşündüğünüz banka, mağaza gibi ayrı ayrı seçip silebilirsiniz. Böylece epostanızda hem büyük bir yer açılacaktır. Hem de gelen kutunuzda bir öğe aramak istediğinizde daha rahat bulacaksınız.

Umarız Hotmailde toplu mail silme işlemini anlattığımız bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca Gmail hesabınızda aynı işlemi yapmak isterseniz Gmailde toplu mail silme yazımıza da göz atabilirsiniz.