“AirBar” ile Bilgisayarınızı Dokunmatik Ekrana Dönüştürün

Dokunmatik olmayan dizüstü bilgisayar için AirBar adı verilen bir çözüm üretildi. İsveçli bir şirket olan Neonode Inc. tarafından üretilen bu cihaz, sıradan bir dizüstü bilgisayarı tam teşekküllü bir dokunmatik ekranlı cihaza dönüştürecek kadar yetenekli.

Dokunmatik olmayan cihazlar, Optik Etkileşim Algılama Teknolojisi’nde uzmanlığa sahip olan Neonode Inc. tarafından geliştirilen bu müthiş alet sayesinde, varlıklarını rahatlıkla algılayabilir.

Sensör, Neonode Inc. tarafından geliştirilen ve patenti alınan zForce Air ™ teknolojisini kullanır ve dizüstü bilgisayarınızın alt çerçevesindeki yerini, kendini manyetik olarak ekleyerek bulur. Ardından dizüstü bilgisayarınızın ekranında görünmez ışık dalgaları yayar ve bu da AirBar‘ın kullanıcı ve dizüstü bilgisayar ekranı arasındaki etkileşimi anlamasına yardımcı olur.

AirBar ile eldiven, fırça, çubuk vb. işleçlerle gibi ekranı kontrol altına alabiliyorsunuz.

Dokunmatik olmayan bir PC‘nin, saniyeler içinde dokunmatik bir interaktif cihaz olduğunu düşünün. Sensörümüz, yeni sürücüler veya uzun talimatlar yüklemeyi gerektirmez. Kullanıcı sadece AirBar‘a bağlanır ve daha sonra ekranla etkileşime girmeye başlar.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 yüklü PC’lerde kullanımı sağlanacak, 15.6 inç görünüme kavuşacak.

Mac PC’ler kullanım için geliştirme çalışmalarının sürdüğü söylenmekte.