Ana Sayfa Destek Kablosuz Router Cihazımın Wi-Fi Performansını Nasıl Artırırım?

Kablosuz Router Cihazımın Wi-Fi Performansını Nasıl Artırırım?

0
  • Yönlendiricinizin ürün yazılımını kontrol edin ve güncelleyin

Yönlendiricinizin yazılım versiyonunu arayüzden kontrol edip, üretici firmanın resmi web sayfasında daha güncel bir yazılım yayınlanmış ise yazılımı güncelleyin.

  • Yönlendiriciyi uygun yere yerleştirin

Büyük bir eviniz varsa, Wi-Fi yönlendiricisini evinizin merkezi bir konumun yerleştirmeyi deneyin; bu işlem tüm cihazların en hızlı şekilde internete girmesini sağlayacaktır.

  • Parolanız ile internetinizi koruyun

Hepimiz internette gizlilik nedir, biliyoruz. Parola korumalı bir Wi-Fi, yalnızca aileniz için daha hızlı bir İnternet sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geçiş yapan kişilerin internetinizi mahvetmesine izin vermez.

  • Doğru Wi-Fi kanalı seçin

Wi-Fi ev ağlarının çoğu, sinyal aktarımı için 2.4GHz civarında dar bir radyo frekansı aralığını kullanır. Bu aralık, televizyon kanallarına benzer şekilde daha küçük gruplara veya kanallara dağıtıldı. Doğru kanal seçerek Wi-Fi hızını artırabilirsiniz.

  • Eski aygıtları Wi-Fi’den çıkarın

Yeni bir MacBook aldım ve internetten verim alamıyorum, internetimin hızı düşük olduğundan verimli kullanamıyorum şeklinde vb. bir sorun yaşıyorsanız eski cihazların Wi-Fi bağlantısını kesmeyi deneyin; çünkü eski cihazlar fazladan internet tüketiyor.

  • Bir ping testi kullanarak internet hızını kontrol edin

Bir ping testi, normal hız testlerinden biraz farklıdır ve İnternet bağlantınızın kalitesini belirtir.

 

Yönlendiriciyi yeniden başlatın

Yönlendirici ve internet (ISS) arasındaki IP bağlantısı bazen askıda kalabilir. Bu durumda yönlendiricinin yeniden başlatılması gerekir; bu gibi durumlarda Wi-Fi yönlendirici performansını artırmak için yeniden başlatalım.

  • Birden fazla yönlendirici kullanmayı deneyin
  • Yakındaki kablosuz cihazlardan gelen sinyal parazitini kontrol edin

Wi-Fi yönlendiriciniz telsiz telefonlar, mikrodalga fırınlar, bebek monitörleri vb. kablosuz aygıtların girişimine maruz kalabilir. Bu yaygın aygıtlar, internetinizle(Wi-Fi kablosuz yayın) çakışan 2.4GHz frekansını kullanır. İnternet hızınızı düzeltmek için yönlendiricinizin böyle bir cihazın yakınında olmadığından emin olun.

  • Anteninizi veya kablosuz adaptörünüzü değiştirin

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.