Acil ihtiyaçlar olduğunda normal günlerde kolayca ulaştığımız bir çok şeye ulaşmakta güçlük çekeriz çoğu zaman. Bu acil ihtiyaçlardan biri de hiç şüphesiz taksi ihtiyacıdır. Ancak her geçen gün farklı alanlarda çıkan akıllı telefon uygulamaları insanların bu sorununa da çözüm bulacağa benziyor.

Akıllı telefonunuza ücretsiz şekilde indireceğiniz BiTaksi uygulaması ile taksi ihtiyacınızın olduğu heryerde tek tıkla taksi çağırabiliyorsunuz.

Böyle bir kolaylığa sahip olabilmek için akıllı telefonunuzun uygulama marketinden BiTaksi uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

taksi1
Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. BiTaksi uygulamasını kullanarak taksi çağırabilmeniz için çağırdığınız taksicininin de bi taksi uygulamasını kullanıyor olması lazım. Ancak günümüzde bir çok taksi durağı ve taksi şoförleri BiTaksi uygulamasına sahip. Bundan dolayı bu konuda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz.

taksi2

BiTaksi uygulaması açıldığında öncelikli olarak kullanıcı hesabı oluşturuyoruz. Dilersek telefonumuzdaki facebook hesabıyla hiç zahmet çekmeden bir kaç saniyede uygulama içerisinde kendimize bir hesap açabiliyoruz.

taksi3

Uygulama içerisinde elini kaldırmış mavi alt tabanlı insan ikonu siz oluyorsunuz. BiTaksi çağır tuşuna bastığınızda etrafınızdaki en yakın taksi durağına veya taksi şoförüne bildirim gidiyor. Daha sonra taksinizin size kaç dakikada ulaşacağını gösteren ekranınız beliriyor.

Taksi çağırma işlemini kısaca resimlemek gerekirse;

taksi4

 

taksi5

 

taksi6

BiTaksi uygulamasını kullanarak taksi çağırmak bu kadar basit. Ayrıca uygulama içerisinde yolculuk sonrası taksicinize puan vermeniz de mümkün. Puanlama uygulaması sayesinde taksiye binmeden önce alacağınız hizmet kalitesi hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.

taksi7

BiTaksi uygulamasının “Ücret Hesaplama” bölümünden gideceğiniz yere ne kadar sürede gideceğinizi, taksinin ne kadar tutacağını da hesaplayabiliyorsunuz. Ancak bu hesaplamayı yaparken o anki trafik durumu uygulamanın sizlere vereceği ortalama süre ve fiyatı biraz etkilebilir.

taksi8

 

taksi9

Hazırlayan: Uğurcan ÜN