Ana Sayfa Bilgisayar ‘ “C:Windowsrun.vbs” komut dosyası bulunamıyor ‘ Hatası Çözümü

‘ “C:\Windows\run.vbs” komut dosyası bulunamıyor ‘ Hatası Çözümü

1
Paylaş

Bilgisayarınızı açtığınızda ekrana ‘’C:\Windows\run.vbs’’ hatası geliyor ise bilgisayarınızın bazı sistem dosyaları zarar görmüş ve kayıt defteri değerleri değişmiş olabilir. Bu durum neden kaynaklanır diye soracak olursanız, genel olarak virüslü bir dosya indirdiğinizde, virüslü bir dosyayı sildiğinizde, orijinal olmayan yazılımlar kullandığınızda ve buna benzer işlemler yapıldığında ortaya çıkabilir.

winrun1

Normal şartlarda bu hata, kayıt defteri verileri üzerinde işlemler yapılarak çözülebilir fakat çok ileri düzey bir bilgisayar kullanıcısı değil iseniz, bu problemin çözümü için ‘’recovery’’ işlemi yapmanız gerekebilir. Recovery işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak için www.teknodestek.com.tr deki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Recovery yapmadan önce tabi ki bilgisayarınızdaki kişisel verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Fakat yukarıda görülen hata mesajını kapattığınızda muhtemelen Masaüstü simgeleriniz ekrana gelmeyecek, ekranda sadece ‘’mouse’’ simgesi göreceksiniz. Bu durumda masaüstü simgelerini geri getirmek için Windows’ta ‘’explorer.exe’’ servisini çalıştırmanız gerekir.

Masaüstü öğeleriniz geri geldiğinde zaman kaybetmeden yedeklerinizi alıp bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürme ya da recovery işlemi yapmalısınız.

Masaüstü öğelerini geri getirmek için buraya tıklayınız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim…bildiğim bir şeydi lakin yinede emin olmak istedim tekrar dan teşekkürler..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin