Ana Sayfa Haberler ZYXEL VMG3312-B10B ile Airties 5650TT Modemi Bridge Mod ile kablosuz bağlama

ZYXEL VMG3312-B10B ile Airties 5650TT Modemi Bridge Mod ile kablosuz bağlama

6

zy1

ANA MODEM ZYXELL VMG3312-B10B MODEM OLACAK ŞEKİLDE AİRTESS 5650TT MODEMLE BRİDGE MOD(KÖPRÜ) ÖZELLİĞİNİ KULLANARAK BAĞLARKEN HATA ALMAMAK İÇİN ÖNCELİKLE 2. MODEM OLARAK KULLANACAĞIMIZ AİRTESS MODEMİN AYARLARINI YAPMAMIZ GEREKİYOR. AİRTESS MODEMLE BİLGİSAYARA KABLOYLA BAĞLANTI YAPIYORUZ. ARAYÜZÜNE GİRİŞ YAPABİLMEK İÇİN BİR İNTERNET SAYFASI AÇIP ADRES SATIRINA 192.168.2.1 IP SİNİ YAZIP ENTERLIYORUZ.

KULLANICI ADI: ADMİN

ŞİFRE : TTNET   YAZARAK GİRİŞ YAPIYORUZ.

zy2

GELEN ARAYÜZ EKRANINDA ‘’İNTERNET’’ SEÇENEĞİNE ARDINDAN ‘’ İNTERNET AYARLARI’’ NI TIKLIYORUZ. EKRANIN İÇ BÖLÜMÜNDE BAĞLANTI SEÇENEKLERİNDE İNTERNET SEÇENEĞİNEKİ ‘’NAT ‘’ VE ‘’FİREWALL’’KUTUCUKLARINDAKİ TİKLERİ KALDIRIYORUZ. SÜTUNUN SONUNDAKİ ‘’DÜZENLE ‘’ Yİ TIKLIYORUZ.

zy3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

DÜZENLEYİ TIKLADIKTAN SONRA GELEN SEÇENEKLER EKRANDAKİ GİBİ OLMALIDIR.

zy4

ARDINDAN ‘’İNTERNET’’ SEÇENEĞİNİN ALTINDAKİ ‘’DSL AYARLARI’’ NI TIKLIYORUZ. EKRANA GELEN SEÇENEKLERDEKİ TÜM TİKLERİ KALDIRIP KAYEDİYORUZ.

zy5

‘’ LAN’’ SEÇENEĞİNİ TIKLAYIP GELEN ALT MENÜDEKİ ‘’IP VE DHCP AYARLARI’’ NI TIKLAYIP GELEN EKRANIN İÇ BÖLÜMÜNDEKİ DÜZENLEYİ TIKLIYORUZ.

zy6

KARŞIMIZA ÇIKAN EKRANDA ‘’DHCP TİPİ’’ Nİ KAPALI  SEÇEREK KAYDEDİYORUZ.

zy7

‘’KABLOSUZ’’ SEKMESİNİ TIKLAYIP ALTMENÜDEKİ ‘’KABLOSUZ AĞ AYARLARI’’ NI TIKLIYORUZ. KANALI 6 OLARAK SEÇİP, ŞİFRELEME TÜRÜNÜ ‘’ WEP ‘’ OLARAK BELİRLİYORUZ. ŞİFRELEME TÜRÜNÜ WEP OLARAK BELİRLEMEDİĞİMİZDE İKİ MODEMİN GÜVENLİK TÜRÜLERİ ÇAKIŞIYOR VE MODEMLER BİRBİRİNİ GÖRMÜYOR VE BAĞLANTI YAPAMIYOR. AYRICA BURDA KANALI KAÇ YAPARSAK ANA MODEMDE DE AYNI DEĞERİ SEÇMELİYİZ.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

zy8

‘’KABLOSUZ’’ DAN  ‘’MESH’’ İ TIKLIYORUZ. GELEN EKRANDA ‘’AP BUL’’ U TIKLAYIP ANA MODEMİN MAC ADRESİ BULUP ‘’EKLE’’ Yİ TIKLIYORUZ. KAYDEDİP İŞLEMİ TAMAMLIYORUZ.

zy9

ZYXEL MODEMİ BİLGİSAYARA KABLOYLA BAĞLAYIP, 192.168.1.1 İP Sİ İLE ARAYÜZE GİRİŞ YAPIYORUZ.

KULLANICI ADI: ADMİN

ŞİFRE: TTNET YAZIP ‘’OTURUM AÇ’’I TIKLIYORUZ

zy10

GELEN ARAYÜZ EKRANINDA ‘’ AĞ AYARI’’ NI TIKLIYORUZ.

zy11

MENÜDEN ‘’ KABLOSUZ’’ U SEÇİYORUZ.

zy12

GENEL SEKMESİNDE KANALI 2. MODEM AİRTESS TE YAPTIĞIMIZ DEĞERLE AYNI DEĞERİ YANİ ‘’6 ‘’ YI SEÇİYORUZ.

zy13

YİNE ‘’GENEL’’ SEKMESİNDE SAYFANIN ALT TARAFINDA ‘’ GÜVENLİK SEVİYESİ ‘’ BÖLÜMÜNDE SEVİYEYİ BASİT SEKMESİNE GETİREREK WEP ŞİFRELEMEYİ AKTİFLEŞTİRİYORUZ ŞİFREYİ BELİRLEYİP ‘’UYGULA’’ YI TIKLIYORUZ.

zy14

KABLOSUZ EKRANINDA ‘’WDS’’ Yİ TIKLIYORUZ.

zy15

 

GELEN EKRANDA ‘’ ERİŞİM NOKTASI (AP) MODU ‘’ NU KABLOSUZ KÖPRÜ VE ‘’ KÖPRÜ SINIRLAMAYI AKTİF OLARAK SEÇİYORUZ.

MAC LİSTSİNDE İLK SEÇENEĞİN SONUNDAKİ ‘’ DEĞİTİR’’İ TIKLAYIP AİRTESS MODEMİN MAC ADRESİNİ YAZIP EKLİYORUZ. ‘’UYGULA’’ YI TIKLAYARAK ANA MODEMİN AYARLARINI TAMALIYORUZ.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

6 YORUMLAR

  1. WEB şifreleme bölümüne geldiğimizde ana modem isim ve şifresi ile aynı mı olacak?

  2. Hocam işlem başarılı ancak Wep şifrelemeden dolayı sinyal pek kuvvetli değil bu yüzden WPA ile şifreleyerek bağlantı kurmak mümkün mü?

  3. Kardesim zyxel vmg3312-b10a modemi köprü olarak kullanmak istiyorum ama yapamadim yardim edermisin

  4. Ben anlattığınız şekilde yaptım fakat mesh özelliği wpa2 şifrelemede de çıkıyor iki modemi de aynı şifrelemede bıraktım. Ana modemi kablosuz köprüleme seçip kaydedince modem wifi bağlantısı koptu. İki modemde mutlaka wep mi seçmek gerekiyor? Tşekkürler.

Comments are closed.