Ana Sayfa Bilgisayar Yakında Microsoft Edge’i Süslü Gösterebilirsiniz

Yakında Microsoft Edge’i Süslü Gösterebilirsiniz

0

Microsoft Edge, son zamanlarda  insanların modern bir tarayıcıdan beklediği eklemelere kadar birçok yenilikçi özellikler için güncelleme yaptı. Microsoft, Microsoft Edge’in vurgu rengini değiştirme özelliği ekliyor, böylece onu zevkinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Microsoft Edge için Yeni Vurgu Renkleri

Dil güncellemesi henüz yayınlanmaya tam olarak hazır değil, bu yüzden onu Microsoft Edge’in ana ayarlarında bulamayacaksınız. Bununla birlikte, Edge’in Canary veya Dev sürümlerini kullanarak bir göz atabilirsiniz.

Dil güncellemesi ilk olarak Tekno Destek tarafından tespit edildi. edge://flags/dev URL çubuğuna yazarak veya Canary’ den indirebilirsiniz.

Orada “Renk tabanlı temalar için seçiciyi etkinleştir” adlı bayrağı bulabilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, tarayıcıyı yeniden başlatın, ardından ayarlarda temalar bölümüne erişin. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi yeni renk bulacaksınız.

Microsoft’un Rekabeti Yakalama Teklifi

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Son zamanlarda Microsoft, Edge için farklı türde güncellemelerin bir karışımını yayınladı. Bazıları, başka hiçbir tarayıcının yapmadığı bir şeyi yapan son teknoloji ürünüdür ve diğerleri, herhangi bir tarayıcıdan bekleyeceğiniz sıra dışı özelliklerdir.

Bunun nedeni büyük olasılıkla Microsoft’un Edge‘i tarayıcı dünyasında önemli bir rakip haline getirmeye çalışmasıdır. Edge kullanımda Firefox’u geçtiğinde şirket altın vurdu . O zamandan beri Microsoft, Firefox üzerindeki liderliğini sürdürmek ve Chrome‘u yakalamak için çabaladı.

Bunu yapmak için, Microsoft ilk olarak yerleşik bir fiyat karşılaştırma ve kupon bulma aracı uygulama gibi yenilikler getirmeye odaklandı. Ancak, son zamanlarda şirket, modern bir tarayıcı için temel özellikleri ekleyen güncellemeleri zorluyor.

Bunun nedeni büyük olasılıkla, kullanıcıların kutudan çıkar çıkmaz temel özelliklerle gelmeyen bir tarayıcıyı benimsemekte zorlanacak olmalarıdır. İstediğiniz tüm süslü özelliklere sahip olabilirsiniz, ancak birisi piyasadaki her tarayıcıdan beklediği şeyi yapamazsa, önceki seçimlerine hızlı bir şekilde geri dönecektir.

Bu nedenle, gelecekte Microsoft’tan gelen bu “küçük ama önemli” güncellemelerin çoğunu göreceğiz. Sonuçta, Microsoft Chrome‘u ele geçirmek istiyorsa, Chrome’un yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yapması gerekir.

Microsoft Edge için Eski, Yeni Bir Şey

Microsoft, Edge‘i olabilecek en iyi hale getirmek için sıkı bir şekilde çalışırken, her güncelleme heyecan verici ve yenilikçi bir yolculuk olmayacak. Bununla birlikte, Microsoft’un, tarayıcılarda en iyisi olmak istiyorsa, bu yarım kalmış noktaları çözmesi ve temel unsurları uygulaması gerekir.

Edge‘in Chrome‘u devre dışı bırakmasının sadece boş bir rüya olduğunu düşünüyorsanız, gerçek o kadar da zorlanmayabilir. Edge‘i Chrome’dan daha iyi bir üretkenlik aracı yapan, görev çubuğu sabitleme gibi birçok nedeni vardır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA