Xiaomi Trouver Finder Robot Süpürge Kurulumu

Xiaomi Trouver Finder Robot Süpürge, evinizin her yerini temizlemek için öncelikle evinizi tanır ve evin bir haritasını çıkararak hafızasına kaydeder.

Bir daha ki temizlikte odayı ve diğer alanları tanıdığı için, zorlanmadan temizliğini yapabilir. O evi süpürürken siz başka işlerinizle uğraşabilir ya da kendinize vakit ayırabilirsiniz. Robot süpürgenin peşinde gezmenize gerek kalmayacak çünkü engelleri kendisi aşabiliyor. 2 cm yükseklikleri dışarıdan müdahale olmadan kendisi geçebiliyor. Şimdi diğer teknik özelliklerine ve ardından kurulum konusuna geçelim.

Xiaomi Trouver Finder Robot Süpürge Teknik Özellikler

Anma Gücü: 33 W

Pil Kapasitesi: 2600 mAh

Ağırlık: 3,6 kg

Su Tankı Kapasitesi: 270mL

Toz Kabı Kapasitesi: 570mL

Emme Modu: 4 Mod

Su Hacmi Ayarı: 3 Mod

APP Kontrolü: Evet

Ses Kontrolü: Evet ( Yalnızca Çince Sürümü Destekler )

Çalışma Süresi: 60 dakika

Maksimum Vakum: 2000Pa

Ürün Boyutu: 350mmx350mmx94,5mm

Kablosuz Bağlantı: Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz

Xiaomi Trouver Finder Robot Süpürge Kurulumu

Robot Süpürge Kurulumu

Ürünün kurulumu için öncelikle şarj ünitesini evinizde en az eşya değişikliği yapacağınızı varsaydığınız odada ve yine yerini değiştirmeyeceğiniz düşündüğünüz bir bölümüne şarj ünitesini yerleştiriniz. Şarj ünitesi sağdan, soldan ve ön kısmında cihazın rahat hareket edebileceği belirli bir miktar boş alan olmalıdır. Robot süpürgenizi üniteye yerleştiriniz ve güç tuşu ile açınız.

Akıllı telefonunuza Mi Home uygulamasını App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Evinizdeki internet ağı eğer 5ghz ile kullanım yapıyorsanız bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden 2.4ghz Wi-Fi bağlantısı ile bağlantı yapınız.

Uygulamayı indirdikten sonra telefon numarası üzerinden, mail adresinizle ya da Facebook üzerinden kullanıcı kaydı oluşturabiliyorsunuz.

Uygulamaya kayıt işlemleri tamamlandıktan hemen sonra uygulama ekranında sağ üst tarafta yer alan + cihaz ekleme simgesine dokunarak ürünlerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Ürün listesinde bulunan Ev Aletleri kısmına giriş yapalım.

Xiaomi Trouver Finder Robot Süpürge Kurulumu ve Özellikleri

Bu menüden Xiaomi Trouver Finder ismini bularak ilgili ürünü seçelim.

Ürünü seçtikten sonra süpürge üzerinde yer alan 2 adet tuşa aynı anda 3-4 saniye kadar basılı tutalım ve sesli uyarıyı duyduktan sonra elimizi tuşlardan çekelim.

Bu işlemden sonra ekranda ki menüden Sonra ki seçeneği tıkayalım.

Robot süpürge evinizde ki Wi-Fi ağını bulacak ve giriş için Wi-Fi şifrenizi isteyecektir.

Wi-Fi şifrenizi yazdıktan sonra kurulumla ilgili yükleme ekranı başlayacaktır. Bu ekranın tamamlanmasını ve yeni menünün gelmesini bekleyelim.

Cihazın ismi gördüğünüzde burada sizden bir isim vermenizi istiyor. Bir değişiklik yapmadan da sonra ki seçeneğine tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Şimdi başla seçeneği ile kurulumu tamamlayabilirsiniz.