Note 12 parmak izi ayarları

Xiaomi Redmi Note 12 Parmak izi ayarları nasıl yapılır? Xiaomi Note 12 parmak izi ayarlayamıyorum.

Xiaomi telefonlar parmak izi ayarlarken bazen hata alınmaktadır. Bu hataların ana nedenlerinden bir tanesi parmak izi okuma alanının temiz olmamasından kaynaklanmaktadır.

Redmi Note 12 Parmak İzi Ayarları

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. ‘Güvenlik ve Gizlilik’ veya ‘Güvenlik’ seçeneğine gidin.
  3. ‘Parmak İzi Tarayıcı’ veya ‘Parmak İzi Tanıma’ seçeneğini bulun ve seçin.
  4. Şifrenizi girin veya varsa mevcut bir parmak izinizi seçin.Xiaomi Redmi Note 12 Parmak izi ayarları
  5. ‘Yeni Parmak İzi Ekle’ veya ‘Parmak İzi Ekle’ seçeneğini bulun ve seçin.
  6. Parmak izinizi tarayıcıya yerleştirin ve yavaşça kaldırın, işlemi tamamlamak için tekrarlayın.
  7. Parmak izi başarıyla tarandıktan sonra, ekrandaki yönergeleri takip edin ve parmak izi kaydedilene kadar bu işlemi tekrarlayın.
  8. Kaydettiğiniz parmak izi için bir isim belirleyin veya varsayılanı kullanın.
  9. Ayarlarınızı kaydedin ve uygulamadan çıkın.

Xiaomi telefonlar parmak izi ayarları nasıl yapılır

Parmak izi Ayarları

Ayarlarınızı tamamladıktan sonra, parmak izi doğrulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem genellikle kilit ekranını açmak, uygulamalara erişmek veya ödeme yapmak gibi durumlarda gerekebilir.

Parmak izi tarayıcısının doğru çalışması için parmak izinizi temiz ve kuru tutmaya özen gösterin. Ayrıca tarayıcıyı engelleyecek kalın bir kılıf veya ekran koruyucu kullanmaktan kaçının. Parmak izi okuyucu sorunu nedir?

Parmak izi ayarları bölümünde, gerektiğinde parmak izi silme veya değiştirme seçenekleri de olabilir. Bu seçenekleri kullanarak istediğiniz zaman kaydedilmiş parmak izlerini düzenleyebilirsiniz.

Bu adımlar Xiaomi Note 12 parmak izi veya benzer bir cihazda parmak izi ayarlarını yapmanıza yardımcı olmalıdır.

Ayarlar menüsünde farklı isimlendirmeler veya düzenlemeler olabilir, ancak genel olarak parmak izi eklemek veya düzenlemek için bu adımlar geçerli olacaktır.

Parmak izi ayarlarınızı düzenli aralıklarla kontrol edin ve güncel tutun. Böylece herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya yeni bir parmak izi eklemek istediğinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Parmak izi tanıma hatası alıyorum, nasıl işlem sağlayabilirim.

Güvenlik amacıyla, parmak izi dışında başka güvenlik önlemleri de almanız önemlidir. Bu, güçlü bir kilit ekranı şifresi veya desen kullanımını içerebilir. Ek olarak, güvenilir uygulamalardan ve kaynaklardan indirme yaparak güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Cihazınızı güncel tutun. Xiaomi düzenli olarak güvenlik güncellemeleri ve yazılım güncellemeleri yayınlıyor olabilir. Bu güncellemeleri yükleyerek cihazınızın güvenliğini ve performansını artırabilirsiniz.

Önemli verilerinizi ve dosyalarınızı düzenli aralıklarla yedekleyin. Böylece herhangi bir veri kaybı durumunda verilerinizi koruyabilirsiniz.