Ana Sayfa Haberler WordPress’te Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

WordPress’te Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

0

Kimler WordPress öğrenmek istiyor?

Bu konu hakkında sınırsız makaleler ve kitaplar mevcut. Bilgisi olan bu konu hakkında bir şeyler yazıyor. Web sitesi ile uğraşanlar er ya da geç WordPress ile muhakkak karşmaktadır.

Ve bu çok güzel bir karşılaşmadır.  Web sitesi ya da Blog kurmakta WordPress olağan üstü kolaylık sağlıyor.  Mağazalarınızı veya üyelerinizi yönetmek, arttırmak için birkaç tıklamayla şirketinizi web üzerinde en uygun şekilde tanıtım yapabiliyorsunuz.  WordPress’in en iyi avantajı ise içerik oluşturmanın ve içeriği değiştirmek çok kolay olmasıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Web sitesi kurarken hiç bilgisi olmayanlarda WordPress’i kurup öğrenebilir. Bu kolaylığı sağlaması WordPress’i çekici hale getiriyor.

Web sitenizi yönetmek için WordPress’in farklı seçenekleri bulunmaktadır. Basit temadan başlayıp daha profesyonel temalardan istediğinizi seçip Web sitenizde kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için büyük bir avantaj sağlıyor.

WordPress kolaydır. Sadece bir kere yapıp alıştığınızda daha sonra istediğiniz şekilde WordPress’i Profesyonel şekilde kurabiliyor ve amacınıza çok çabuk ulaşabiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WordPress kurduğunuzda olmazsa olmaz dikkat edilmesi gereken 10 husus;

 1. İlk önce WordPress ile sitenizle ulaşmak istediğiniz amacın haritasını çıkararak onu maddeleştirerek adım adım uygulayın.
 2. Hiçbir hazır programlar güvenilir olmadığı gibi WordPress’te güvenilir değildir. Yani her zaman sitenizi yedeklemeyi unutmayın. Her an sitedeki verileriniz yok olmuş olabilir. Yedeklemeleri şansa bırakmadan her yaptığınız yeniliği düzenli olarak yedekleyin.
  11858 teknik destek
  11858 teknik destek
 3. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi tahmin edilemeyecek şekilde yapmalısınız. Aksi taktirde Hacker’lara sitenizin güvenilirliğinin %50’sini vermiş olursunuz. Daha kolay sitenizi sizden çalabilirler.
 4. Kullanılmayan eklentileri ve temaları silin. Çünkü kullanılmayan eklenti ve temalar üzerinden potansiyel tehlikeler (ağ geçitleri) sunmaktadır.
 5. Önemli eklentileri kullanın. Sitenizin amacı için gerekli olanları kullanın.
 6. Sitenize güvenlik duvarlarını ekleyin.
 7. WordPress’inize muhakkak SEO çalışması yapılmalıdır. SEO çalışması ile yapılan verimli çevrim içi pazarlamasıyla başarılı bir WEB sitesi oluşur. Ve sitenizdeki sunmuş olduğunuz hizmet ya da ürünü zirveye taşımış olursunuz.
 8. Akismet Anti-Spam eklentisi ile sitenize gönderilen spamlardan korunabilirsiniz. Ticari amacı olmayan siteler için ücretsizdir.
 9. Ücretli temalar kullanılmalıdır. Çünkü ücretli temalar korunulmaktadır. Ayrıca ücretli temalarda istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz.
 10. Web sitenizin ismini farklı ve ilgi çekici yaparken. Sitenizin içeriği ile uyumlu olması gerekmektedir. Çünkü Google web sitenizin ismi ile içeriği arasındaki uyumada bakarak sıralamayı yapmaktadır.

Sonuç olarak yukarıda saymış olduğumuz maddeler web siteniz için uygulamanız gereken önemli adımlardır. Tabii ki Google Analitiğe entegre edilecek olan adımlar mevcuttur. Ama bu Google Analitiği yapmadan önce küçük adımlara dikkat edilmelidir. Çünkü küçük adımlarla başlayarak zirveye sağlam ulaşılır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA