Kodi kulağa ilginç geliyor, değil mi? İlginçtir Kodi, Windows, Android, iOS, Linux ve Mac dahil hemen hemen tüm platformlarda kullanılabilir.

Kodi’yi Windows’a Kurma

Kodi‘nin Windows işletim sistemi çalışan bir bilgisayara yüklemek kolay ve zahmetsizdir. PC’de Kodi’nin tadını çıkarmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar:

Windows’a Mac’e ve Androide Kodi Nasıl Kurulur 1

 • Resmi Kodi web sitesi tv‘yiziyaret edin ve web sitesinin sağ üst tarafındaki menüden ‘İndir’ seçeneğini seçin.
 • Sayfayı aşağı kaydırın ve Windows için Kodi‘yi indirmek amacıyla Windows‘u seçin.
 • Medya oynatıcının en son sürümü olan Kodi 18‘i indirme seçeneğini göreceksiniz. Sisteminize göre 64-bit veya 32-bit yükleyiciyi seçin.
 • Windows için Kodi yükleyicisini (kurulum dosyasını) indirdikten sonra, dosyayı çalıştırın ve diğer Windows uygulamalarını yüklediğiniz gibi kurulumu yapın.
 • Kodi kurulum sihirbazı, kurulum işlemi boyunca size rehberlik edecektir. Ekrandaki talimatları izleyin ve kurulum bitirdikten sonra, dizüstü bilgisayarda veya PC‘de Kodi‘nin keyfini çıkarmaya hazırsınız.

PC‘de Kodi‘yi çalıştırmak için Windows Vista veya üstü gerekir. Ayrıca XBMC, Windows 10 destekli tüm cihazlarda kusursuz çalışan Windows 10 için Kodi yazılımını kullanıcıların beğenisine sundu.

Mac’te Kodi’yi Kurma

Windows’a Mac’e ve Androide Kodi Nasıl Kurulur 2

Bir macOS cihazınız (bilgisayarınız) varsa ve Kodi‘yi kullanmak istiyorsanız, bunun için özel bir Kodi uygulaması var. Kodi‘yi Mac‘e yüklemek için, izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Resmi Kodi web sitesi tv‘yiziyaret edin ve web sitesinin sağ üst tarafındaki menüden ‘İndir’ seçeneğini seçin.
 • MacBook için Kodi kurulum dosyasını indirmek amacıyla sayfayı aşağı doğru kaydırın ve macOS‘u seçin.
 • MacBook‘ta Kodi 18 Leia‘yı çalıştırmak için 64-bit yükleyici dosyasını indirin.
 • İndirdikten sonra, dosyayı ‘Uygulamalar (Applications)’ klasörüne sürükleyip bırakın ve Kodi‘yi başlatmak için ‘Aç (Open)’ı tıklayın.

Android’e Kodi Yükleme

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde de Kodi‘nin keyfini çıkarabilirsiniz. Kodi‘yi Android platformunda çalıştırmak için XBMCGoogle Play Store‘dan indirilebilecek (resmi) bir Kodi uygulaması geliştirdi.

Windows’a Mac’e ve Androide Kodi Nasıl Kurulur 3

Android için Kodi uygulaması, Windows ve Mac sürümü uygulamalara benzer bir arayüz sağlar. İşte Android’de Kodi’yi kurmak için takip etmeniz gereken adımlar:

 • Google Play Store‘a gidin ve arama kutusuna Kodi yazın.
 • Android için resmi Kodi uygulaması listenin üstünde olacak. Uygulamanın güvenilirliğini, XBMC Vakfı tarafından geliştirilmiş olduğundan emin olarak sağlayabilirsiniz.
 • Kodi uygulamasını yükleyin. Yükledikten sonra Android akıllı telefonunuzda filmleri, TV şovlarını ve canlı TV yayınlarını izlemeye hazırsınız.

Uygulama kurulduktan sonra uygulamayı açın ve cihazınızın ortamına ve dosyalarına erişme izni verin. Kodi‘yi Android‘de kurmakduktan sonra, seçtiğiniz akışlı video içeriğini başlatmak için depoları ve eklentileri indirmeniz yeterlidir.