Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek bilgisayar işletim sistemi olan ve ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Windows’un, artık bir klasik haline gelen yıllık güncelleştirmeler serisinde, Windows 10 üzerine 2019 yılının ilk çeyreğinde eklenecek özellikler belli oldu. Dünya genelinde tüm lisanslı Windows 10 kullanıcılarının faydalanabileceği güncelleştirmeler dahilinde bir çok yeni özellik ve sistem performans geliştirici ek servisler Windows’a eklenmiş olacak. Güncelleştirme ayarları otomatik olan tüm kullanıcıların ekstra bir çaba içerisine girmeden edinebileceği Windows 10 2019 güncelleştirmesinin gelecek yılın Nisan ayı sonlarında doğru tüm kullanıcılara ulaştırılacağı düşünülüyor. Biz de bu manada sizler için Windows 10 19H1 güncelleştirmesi ile birlikte bilgisayarlarımızda neler değişecek? konusunu derledik.

Windows 10 19H1 Güncelleştirmesi ile Birlikte Gelen Özellikler!

Windows 10 19H1 güncelleştirmesi ile gelecek olan yenilikleri listelemek gerekirse;

 

  • Geliştirilmiş beyaz tema opsiyonu,
  • Zenginleştirilmiş emoji paketleri,
  • Yeniden dizayn edilmiş parlaklık ayar butonları,
  • Oturum açma ekranına eklenilen hareketleri efektler,
  • Fluent tasarıma geçilmiş ‘Başlat’ tuşu ve yenilenmiş ‘Görev Çubuğu’
  • Fonksiyonu arttırılmış dokunmatik klavye,
  • Kişiye göre tasarlanabilen Windows Hello,
  • Windows ile varsayılan durumda gelen standart programları kaldırabilme yetkisi (Hesap Makinesi vb.)

Windows 10 19H1 Güncelleştirmesi ile Birlikte Gelen Özellikler 2

  • Sistem performansını düşüren hatalara yönelik çözüm eklentileri

 

Listeyi incelediğimizde, tüketicilere sunulacak olan yeniliklerin büyük bir kısmının görsel iyileştirmeler olduğu görülse de, 19H1 güncelleştirmesinin sistem performansını arttırmaya yönelik eklentilere de sahip olduğu görülüyor. Özellikle, yaklaşık bir yıla yakın bir süredir devam disk kullanım sorununun 19H1 güncelleştirmesiyle çözüme kavuşması bekleniyor.

Windows 10 19H1 Güncelleştirmesi ile Birlikte Gelen Özellikler 3 Uzun yıllardır üzerine çalıştığı Windows 10’a her geçen gün biraz daha stabilizasyon kazandıran Microsoft, Windows 10’un performansını artırmak adına gerçekleştirdiği çalışmaları uzun bir süre daha devam ettirecek gibi gözüküyor.Windows 10 19H1 Güncelleştirmesi ile Birlikte Gelen Özellikler 4

Son Güncelleme 30 Kasım 2018 Yazar