WhatsApp, yeni özelliklerin kullanıma sunulması söz konusu olduğunda büyük bir ilerleme kaydediyor. WhatsApp, geçen ay uygulamayı günlük kullanım için daha iyi hale getiren birçok özelliği test ediyor ve piyasaya sürüyor. Kısa süre önce çoklu cihaz beta sürümünü, “ Bir Kez Görüntüle ” özelliğini, Sohbet Geçişi özelliğinin sızıntılarını ve birleştirelebilir çağrı haberlerini gördük.

Benzer şekilde, birleştirilebilir aramalar özelliği, uygulamanın en son sürümüne sahip olmaları koşuluyla tüm WhatsApp kullanıcıları için artık kullanılabilir. Yeni özellik kesinlikle WhatsApp aramaları için olmazsa olmazlardan. Ayrıca, arama etkin olduğu sürece bir aramayı bırakıp tekrar katılabilirsiniz. Bu cevapsız grup aramalarına nasıl katılacağımızı görelim.

Birleştirilebilir WhatsApp grup çağrıları

Daha önce, bir grup sohbetindeki bir kişi gelen bir aramayı kaçırdıysa, söz konusu kişinin aramaya katılması için gruptan birinin bu kişiyi tekrar araması gerekiyordu. Ya o, ya da aramanın tekrar yapılması gerekiyordu. Yeni WhatsApp özelliği ile “Aramalar” sekmesindeki aramaya dokunarak özgürce katılabilirsiniz. İşte detaylı süreç.

1. İlk olarak, bir aramayı kaçırırsanız, grup araması bildirimi, arama etkin olduğu sürece telefonunuzda kalır. Çağrıya katılmak için üzerine dokunabilirsiniz.

Screenshot 13

2. Alternatif olarak, WhatsApp’ı açabilir ve oradan aramaya katılabilirsiniz. Uygulamayı açın ve Çağrılar sekmesine dokunun.

3. Orada, grubunuzun aktifse aramasını görürsünüz. üzerine dokunun.

Screenshot 14

4. Ayrıca, WhatsApp arama arayüzü görünecektir. Orada aramanın katılımcılarının bir listesi olacak. Çağrıya katılmak için Katıl düğmesine dokunun.

Screenshot 15

İşte buyur. WhatsApp‘ta grup görüşmelerine katılmak artık çok kolay. Pandemi başladığından beri WhatsApp, uygulamasını elinden gelen her şekilde geliştiriyor ve kullanışlı özellikler de getiriyor.

Bu yeni özellik artık Android ve iOS’taki tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Henüz telefonunuzda görmediyseniz, uygulamayı en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Bunu yayınlayın, yukarıdaki adımları izleyin.

 

Son Güncelleme 17 Ağustos 2021 Yazar Pınar Güldökmez