WhatsApp topluluk oluşturma adımları. Whatsapp son dönemlerde vazgeçilmez bir mesajlaşma platformu halini aldı.  Uygulama sayesinde sesli arama, görüntülü sohbet, mesajlaşma ve grup kurma gibi bir çok özellikleri kullanıyoruz.  Dev mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uzun süredir kullanılıyor ancak yerini başka uygulamalara bırakmıyor. Getirdiği  yeni özellikleri ile de pek bırakacağa benzemediğini belirtmek yanlış olmayacaktır.

Uygulama en çok mesajlaşma özelliği için tercih ediliyor ancak arama özelliğini göz ardı edemeyiz. Platform sayesinde gerek iş, gerek okul yada günlük kullanımlarda çok fazla zaman harcıyoruz. Uygulamanın içerisinde barındırdığı güvenlik istemleri oldukça kaliteli. Rakip uygulamalar gibi hesap çalınma olasılığı oldukça düşüktür.

WhatsApp topluluk oluşturma

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini kullanıcıları için paylaştı. Bizlerde siz WhatsApp kullanıcıları için çok duyulan  bu özelliği yani WhatsApp topluluk oluşturma konusunu ele aldık.

Şimdi hep birlikte bu konu hakkında kısa bir bilgi edinelim ve ardından da bu özelliği nasıl kullanabiliriz aşamalarını inceleyelim.

Gelen bu özellik sayesinde yöneticisi oluğunuz tüm WhatsApp gruplarını tek bir çatı altında toplayabiliyorsunuz.  Uygulamanın getirdiği bu özellik özelliklede iş hayatında WhatsApp’ı yoğun kullanan kişiler için oldukça faydalı görünüyor.

Bir örnek vererek netleştirelim; Düşünelim ki iş hayatında birden farla marka ila çalışıyorsunuz. Örneğin uygulama üzerinde 20 ayrı gurubunuz var. Bu grupları tek bir alanda toplayabilirsiniz. Şimdi bu aşamalara göz atalım.

WhatsApp topluluk nasıl oluşturulur

1)WhatsApp  uygulamasına giriş yapın.

2)Topluluklara tıkla ve bir topluluk  oluşturun. Bu topluluğa bir isim belirleyin.

Topluluk olstur1 1
WhatsApp Topluluk Oluşturma

2)Açılan diğer ekranda ise bu topluluğu içeren grupları seçin

isim 2
WhatsApp Topluluk Nasıl Oluşturulur

 

3)Bu alanda var olan grupları ekle seçeneğinden devam edebilirsiniz.

4)Bu adımlardan sonra seçmiş olduğunuz gruplar oluşturmuş olduğunuz topluluk grubuna eklenecektir.

Var olan grubu ekle 3
WhatsApp Topluluk Oluşturma Sorunu

Tüm bu işlemlerin ardından topluluktan gönderdiğiniz tüm mesajlarınız seçili olan ve bu topluluğa eklenen tüm gruplarda ekli olan kişilere eş zamanlı ulaşmış olacaktır.

Yeni gelen bu özellik sayesinde hem zamandan tasarruf ederek hem de iş yükünü azaltarak daha verimli kullanabilirsiniz.

Şimdi sizlerde uygulamanın getirmiş olduğu WhatsApp topluluk oluşturma özelliğini kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Makalemizde siz WhatsApp kullanıcıları için merak edilen topluluk oluşturma konusunu ele aldık. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız WhatsApp Avatar Nasıl Kullanılır sayfamızda yer almaktadır.