Whatsapp Bağlantı

Whatsapp’ da daha sildiğimiz mesajları geri getirmek mümkün. Ancak bu işlem için mesajı silmeden önce otomatik yedeklemeyi açmış olmanız gerekiyor. Otomatik yedeklemeyi açmak için ise; Whatsapp uygulaması içerisinde sırasıyla Ayarlar-Sohbetler ve Aramalar-Sohbet Yedeği-Otomatik Yedekleme bölümünden sohbetlerimizin otomatik olarak yedeklenmesini istediğimiz zaman aralığını seçiyoruz.

whatsapp1

Otomatik yedekleme açıldıktan sonraki günlerde silinmiş olan mesajları geri getirmek mümkün. Bu işlemin ardından silinen mesajları geri getirmek istersek eğer; öncelikli olarak mevcut whatsapp uygulamasını telefonumuzdan siliyoruz

whatsapp2

Silme işleminin ardından telefonumuzun uygulama marketine girerek whatsapp ı tekrar yüklüyoruz.

whatsapp3

İlk kurulum bölümünde telefon bilgilerimizi giriyoruz ve bildirimlerde görünecek olan ismimizi belirliyoruz.

whatsapp4

Daha sonra mevcut bir sohbet yedeği varsa uygulama bize yedekleri yüklemek isteyip istemediğimizi soruyor.

whatsapp5

whatsapp6

Yedek yükleme işleminin ardından silinmiş mesajlarımız geri gelmiş oluyor.

Hazırlayan : Uğurcan ÜN

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Silinen mesajların geri getirilmesi için alternatif uygulamalar ve programlar kullanılabilir. Yeni Whatsapp sürümlerinde yedekleme ve farklı cihazlara aktarılma işlemi artık daha kolay hale geldi. Yazımızdaki bilgiler geçmiş dönemleri içermekte. Benzeri bir çok makalelerimiz var ve hala bir çok alanda tercih edilen yöntemleri içermekte.

Hayati önem taşıyan içerikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Donanım arızalarında veri kurtarma işlemi için bu alanda destek hizmeti veren kurumsal firmaları tercih edebilirsiniz. % 100 başarı sağlamasalar da bir çok veri kurtarma işleminde ekip ve özel yazılımlarla işlem yapmaktalar.

Sonraki öneri makaleler: