Minecraft, her bir versiyonu farklı bir fiyata sahip ve resmi yan ürünleri olan bir oyundur. Ancak bazı sürümle, eğitim amaçlı veya tanıtım amaçlı olarak ücretsiz indirme olanağı sunar. Bu içeriğimizde ise sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde Minecraft nasıl indirilir? bunu göstereceğiz.

Minecraft Versiyonları Nelerdir?

Minecraft, varsayılan oyun, sadece bir tane vardır ve iki versiyona ayrılmıştır: Bedrock (konsollar, mobil ve Windows 10) veya Java (Linux, Mac, diğer Windows). Bu oyun versiyonuna göre fiyatlarında değişim gösterir.

resim mine 1

Buna ek olarak, eğitim sürümleri veya programcılar için yayınlanan sürümler gibi Minecraft’ın kendi yan ürünleri ve ücretsiz, sınırlı veya farklılaştırılmış sürümleri vardır. Örneklerden bazıları , Android ve iOS için artırılmış gerçeklik olan Minecraft Earth; Raspberry Pi için Minecraft Pi Sürümü ve Minecraft Dungeons gibi standart oyundan tamamen farklı oyunlardır.

Bedava Minecraft Nasıl İndirilir?

Minecraft’ın bazı ücretsiz sürümleri vardır. Bunlardan ilki Minecraft Classic versiyonudur, sadece çevrimiçi olarak mevcuttur ve indirme gerektirmez. İçinde, oyuncular, 2009’da kullanıma sunulduğu gibi orijinal oyunun bir oyununa katılabilirler, ancak birçok güncel özellikten yoksundurlar.

Minecraft’ı ücretsiz indirmek için bir alternatif daha Minecraft Deneme sürümüdür. Bu versiyon Google Play’de yalnızca Android için kullanılabilen bir sürümdür. Tam bir Minecraft oyununu sadece bir buçuk saatliğine sunar. Ancak tüm özelliklere sahiptir. Ancak Minecraft Deneme sürümünde yapılan her şey kaybolur. Kullanıcı daha sonra Android veya başka bir platformda satın alırsa hiçbir şey tam sürüme aktarılamaz.

resim mine 2

Eğitim ve Pi Sürümü

Yukarıda bahsedildiği gibi Pi Sürümü ve Eğitim Sürümü olarak yayınlandı. Gerçekten özel ve ücretsiz oldukları için biraz daha detaylı açıklamayı hak ediyorlar.

Pi Edition: Küçük boyutları ve pratikliği ile tanınan Raspberry Pi bilgisayarlarına özel bir sürümdür. Bu sürüm, bu tür araçlarla hazırlandığı için oyunu programlamayı ve değiştirmeyi sevenlere yöneliktir. Tüm oyuncular için uygun değildir, diğer cihazlarla uyumsuzluklar vardır.

Education Edition: Minecraft’ın sınıflarında öğrencilere öğretmek için kullandıkları, okullara yönelik bir sürümüdür. Microsoft 365 Eğitim aboneliği gerektirir. Ancak, 25 öğretmen veya 10 öğrenciye ücretsiz erişim ile ücretsiz olarak test etme imkanı vardır.

Minecraft Earth ve Minecraft Dungeons

Minecraft Earth ve Dungeons, Minecraft’ın özünü ödünç alan, ancak resmi olmalarına rağmen ana oyunun parçası olmayan oyunlardır.

Mine Earth: Sizi haritayla oynamak ve etkileşimde bulunmak için sokağa çıkaran artırılmış gerçeklikle Pokémon GO stili bir oyun karşılar. COVID-19 salgını bağlamında, oyunun desteği Haziran 2021’de sona ermiştir.

Dungeons: Diablo’dan ilham alan. Ancak serinin dünyasını ve karakterlerini kullanan bir aksiyon ve rol yapma oyunudur.

Son olarak, diğer oyunlarda olduğu gibi. Minecraft’ın internette ücretsiz olarak yayınlanan resmi olmayan yetkisiz sürümleri vardır. “korsan” olarak kabul edilen herhangi bir uygulamayı indirmek tehlikelidir. Bu nedenle de orijinal sürümler tercih edilmelidir.