Kullanmanız gereken google piksel özellikleri ile ilgili sizlere öğretici bilgiler vermeye çalışacağız. Google Pixel telefonları, Samsung Galaxy telefonları kadar çok özelliğe sahip değildir. Ancak yapacak harika şeyler de var. Size bilmediğiniz bir Pixel telefonla yapabileceğiniz bazı şeyleri göstereceğiz.

Elle Kullanımı Tek Kolaylaştırın

Google, oldukça büyük Pixel telefonlar çıkardı. Örneğin Pixel 6 Pro, 6.7 inçlik devasa bir ekrana sahip. Bir şeylere tek elle ulaşmayı kolaylaştırmak için Google, kullanışlı bir hareket ekledi.

“ Tek El Modu ” ayarları, iki şeyden birini yapmak için ekranın alt kenarını aşağı kaydırmanıza izin verir. Tüm ekran içeriğini ekranın altına yakınlaştırmayı veya bildirimleri göstermeyi seçebilirsiniz.

Bildirimlere Geçici Bir Ara Verin

Bildirimlerin olması güzeldir, ancak aynı zamanda büyük bir dikkat dağıtıcı da olabilirler. “ Odak Modu ”, özellikle can sıkıcı bildirimleri geçici bir süre için engellemenizi sağlayan bir özelliktir.

Odak Modu oldukça basittir. İlk olarak, rahatsız edilmek istemediğiniz uygulamaları seçersiniz. Ardından, Odak Modunun çalışması için bir program oluşturabilir veya dikkatinizi dağıtacak bir araya ihtiyacınız olduğunda manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

Kullanmanız gereken google piksel özellikleri

Uygulamaların İçinde geçiş için Kısayolları Kullanın

 google piksel bilinmeyen özellikleri

Pixel ana ekranı, yüzlerce kişiselleştirme yapabildiğimiz bir yerdir. Ayrıca, muhtemelen en çok kullandığınız uygulamaları bulundurduğunuz yerdir. Bu uygulamaların birçoğunun muhtemelen bilmediğiniz birçok kısayolları vardır.

Ana ekranda bir uygulama simgesine dokunup basılı tutmanız yeterlidir. Uygulamanın içindeki belirli bölümlere yönelik bazı kısayollar göreceksiniz. Örneğin, doğrudan bir Spotify çalma listesine atlayabilirsiniz. Bu kısayollar doğrudan ana ekrana da eklenebilir.

Google Ses Kaydedici Uygulaması

Bir ses kaydedici uygulaması muhtemelençok önemli görünmüyor. Ancak kullanmanız gereken google piksel özellikleri, Pixel telefonların oldukça harika olan özel bir kayıt cihazı uygulamasına erişimi vardır.

 google piksel en iyi özellikleri

Google’ın basitçe “ Kaydedici ” olarak adlandırılan uygulaması, onu özel kılan üç özelliğe sahiptir. Başlangıç ​​olarak, kayıtlar otomatik olarak metne dönüşür. Ve aranır. Kayıtlar buluta kaydeder. Ve bir tarayıcıdan giriş olur. Son olarak, kayıtlarınızın görsellerini paylaşmak çok kolaydır.

Kullanmanız gereken google piksel özellikleri hakkında daha fazlası için okumaya devam edin.

Telefonunuzu Çevirerek Aramaları Sessize Alın

Telefonunuzu Çevirerek Aramaları Sessize Alın

Artık bir aramayı kapatmak için telefonunuzu kapatamayabilirsiniz, ancak en azından aramaları susturmak için çevirebilirsiniz. Pixel telefonlar buna “ Şşşt Çevir ” adını verir ve diğer Android cihazlardan biraz daha özelliklidir.

Pixel olmayan telefonlarda, gelen aramaları sessize almak için telefonu ters çevirebilirsiniz. Ancak, bir Pixel telefonda yalnızca aramayı susturmakla kalmaz, aynı zamanda “ Rahatsız Etmeyin ” modunu da etkinleştirebilir. Bunu bilmek oldukça kullanışlı bir jest.

Google piksel telefonlarda airdrop nasıl kullanılır adlı makalemizi incelemek isterseniz Buraya dokunabilirsiniz.