Twitter, kullanıcıların mobil uygulamalarında gezinirken tweet’lerin kaybolmasıyla ilgili sorunlar yaşadıklarının gayet iyi farkında. Kaybolan tweet’lerden kastımız, 24 saat sonra zaman tünelinizden kaybolacak olan ve bu yıla veda ettikleri geçici türden değildir (bu, eğer unuttuysanız, Filolardır). Twitter, “kaybolan tweetler” Sorununu Çözüme Ulaştırdı.

Şirket, bunu değiştirmek için çalıştıklarını, ancak yalnızca birkaç ay içinde çıkabileceği için hemen bir güncelleme beklemediklerini söyledi.

twitter resim 1

Mobil cihazınızda zaman çizelgenizde bir tweet okuyorsanız ve takip ettiğiniz biri ona yanıt veriyorsa veya orijinal tweeter bunun dışında bir ileti dizisi oluşturuyorsa, uygulama otomatik olarak yenilenir ve görünümünüzden kaybolur.

Çoğu zaman TL’nizde tekrarlanan tweet’i bulamazsınız, bu nedenle tweet’i tekrar okumak için o kişinin hesabına gitmeniz gerekir. Bu en uygun durum değil ve biraz can sıkıcı olabilir.

Twitter, bunun kullanıcıları için “sinir bozucu bir deneyim”. Olduğunu bildiklerini ve şimdi bunu değiştirmek için çalıştıklarını söyledi. Bir tweet’te “Değişikliklerimiz TL’nizi taze tutacak ve Tweet’lerin okuma sırasında kaybolmasını önleyecek” dedi. 

Temel olarak yapacakları şey, kullanıcıların “görünümden kaybolmadan bir Tweeti durdurup okuyabilmesine” yardımcı olmaktır.

twitter resim 2

Güncellemeleri önümüzdeki iki ay içinde yayınlayacaklarını söylediler, bu nedenle bu soruna hemen bir düzeltme beklemeyin. Kullanıcıların, düzeltmeye çalıştıkları bu süre zarfında otomatik yenileme ile kaybolan tweet’leri yaşamaya devam etmeleri oldukça olasıdır, bu yüzden hayal kırıklığına uğramaya hazırlanın.

Şirket genellikle duruma hızlı yanıt vermesine.

Twitter artık daha güvenli

Twitter’ın ne gibi değişiklikler yapacağı henüz belli değil, ancak bunu ilk etapta yaşamamamız gerekiyor.

Bu arada, Twitter Toplulukları, Süper Takipler. “yanıltıcı gönderi” düğmesi de dahil olmak üzere. Twitter’ın son zamanlarda yayınladığı (veya test aşamasında olan) bazı yeni özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca muhtemelen Direkt Mesajlar için yeni gizlilik araçları ve iyileştirmeler de getiriyorlar.