Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter da Hesabı Kullanıcı Hesabı, Gizlilik ve Güvenlik Ayarlarını Düzenleme

Twitter da Hesabı Kullanıcı Hesabı, Gizlilik ve Güvenlik Ayarlarını Düzenleme

0
Paylaş

Modern çağın en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan Twitter da kullanıcı hesabı ve gizlilik ayarlarınızı yapılandırmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini sizler için derledik.

Öncelikli olarak www.twitter.com üzerinden Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil resmimize tıklıyoruz ve açılan menüden “Ayarlar” a giriyoruz.

twitter kullanıcı hesabı ayarları 1

Açılan ayarlar menüsünde bulunan hesap sekmesinde twitter hesap adımızı, twitter ımızın kayıtlı olduğu e-posta adresini,ülke bölge seçimlerini,saat dilimi seçimi gibi bir çok tercihimizi değiştirebiliyoruz.

twitter kullanıcı hesabı ayarları 2

Hesap sekmesinin hemen altında bulunan “Güvenlik ve Gizlilik” sekmesinden ise hesabımızın güvenlik ve gizlilik ayarlarını yönetebiliyoruz. Bu bölümden paylaştığımız twitleri kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini, twitlerimizi attığımız konumun görünüp görünmeyeceğini, fotoğraflarda etiketlenip etiketlenemeyeceğimiz gibir bir çok ayarı seçebiliyoruz.

Twitter hesabımıza her seferinde daha güvenli şekilde girmek istersek Güvenlik bölümünde bulunan ‘Giriş İsteklerini Doğrula’ bölümüne tik koymamız yeterli olacaktır. Bu bölüm işaretlendiğinde twitter hesabımızı her açmak istediğimizde twitter bu hesapta kayıtlı olan cep telefonumuza doğrulama kodu gönderecektir.

twitter kullanıcı hesabı ayarları 3

Aynı zamanda hesabımıza ulaşamadığımız veya hesap şifremizi unuttuğumuz durumlarda neler yapabileceğimizi yine güvenlik bölümünden belirleyebiliyoruz.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.