Twitter Dili Türkçe olarak değiştirmek

Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter dili Türkçe yapmak için yapılması gerekenleri iletiyoruz.

Twitter da dili Türkçe yapma konusunda kullanıcılar bir çok araştırma yapıyor. Twitter da Türkçe dil ayarı nasıl yapılacağını bu yazımızda sizlere anlatıyoruz. Böylece en çok kullanılan sosyal ağ Twitter üzerinde yer alan dil seçeneklerini gösterelim. Dünyanın sosyal ağı Twitter Türkçe dil desteği nasıl kullanıldığına değiniyoruz.

Öncelik olarak Twitter hakkında bir çok yeni güncelleme olduğunu belirtelim. Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Twitter kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özellik sunuyor. Böylece bu sosyal ağ sayesinde tüm dünyanın güncel haberlerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gündemi en yakı noktadan takip edebiliyorsunuz.

Son zamanlarda uygulama kullanıcılarının çeşitli soruları ile karşı karşıya kaldık. Ancak bu sorulardan bir tanesi de Twitter dili Türkçe yapmak. Böylece kullanmak istediğiniz dili değiştirmek için yapılması gerekenleri bilmeniz gerekiyor. Sizlerde kullandığınız uygulama üzerinde bu soru ile karşı karşıya kaldıysanız çözümü için doğru adrestesiniz.

Twitter Dili Türkçe Yapmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelik olarak Twitter uygulamanıza giriş yapınız. Daha sonra da aşağıda belirteceğimiz adımları takip ediniz.

Uygulama Twitter hesabınızın dilini değiştirmek için sağ üstte profil fotoğrafına tıklayarak açılan panelden Settings yazısına tıklayınız. Böylece Twitter için erişebileceğiniz tüm ayarlar karşınıza çıkacaktır.

Twitter Dil değişimi

Gelen ekranda Language kısmına tıklayanız. Ardından karşınıza uygulamanın desteklediği diller çıkacaktır. Daha sonra bu ekranda Türkçe-Turkish seçeneğini işaretleyelim.

Twitter Dili Türkçe Nasıl Yapılır

Yaptığımız değişikliğin etkin olabilmesi için aşağıda bulunan Save changes butonuna tıklayınız.

 

Daha sonra tekrar açılan pencerede hesaba giriş parolanızı girerek tekrar Save changes butonuna tıklayınız.

 

Hemen ardından ise karşınıza bir mesaj bildirimi gelecektir. Bu bildirim ise Teşekkürler, ayarların kaydedildi şeklindedir. Böylece bu mesajı gördüğünüzde Twitter dili Türkçe yapmak için yapmanız gereken işlemler tamamlandı. Twitter dil değişimi yaptığınız anda yazılar güncellenecektir.

 

Bu makalemizde sizler için Twitter dil ayarları konusunu ele aldık. Adımlar oldukça basit ve anlaşılır. Özellikle bu konuda kullanıcıları sıkmadan konunun en yalın halini sizlere sunduk. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

Sizlerde yukarıda paylaşmış olduğumuz adımları doğru bir şekilde uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz. Adımları tamamladınız ancak sorun yaşıyorsanız bu gibi durumlarda 7/24 canlı destek hattımıza ulaşarak konu hakkında uzman birimden destek alabilirsiniz.

Ayrıca Twitter üzerinde hassas içerik açma nasıl yapılır merak ediyorsanız makalemizi de inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. ben bilgisayarımdan neden çevrim yapamıyorum bunu bilmek istiyorum resmimin üzerine tıklıyorum ama sizin gösterdiğiniz gibi yazı çıkmıyor malesef bu konuda sizden yardım bekliyorum çevaplarsanız sevinirim