Öncelikle cihazlarımızın genel özellikleri bir göz gezdirelim

Bu Ürün Ne Yapar?

TP-LINK Kablosuz N Access Point TL-WA701ND yüksek hız ve performansta bir kablosuz ağ oluşturmak ve bu ağa standard Pc’lerin haricinde oyun konsolları, dijital medya adaptörleri, ağ yazıcıları ve ağ depolama üniteleri gibi bir çok cihazın da bağlantısına imkan sağlamak için dizayn edilmiştir. AP cihazı kablosuz ağ deneyiminizi daha esnek kılmak için çeşitli operasyon modları ve fonksiyonları ile gelmektedir. Cihazı; kablolu bir internet bağlantısını kablosuza çevirmek, yanlızca kablolu bağlantıya izin veren kablosuz ağ adaptörü olmayan bir cihazın kablosuz ağ adaptörü olarak kullanmak, kablosuz yayın yapan bir cihaz ile köprüleme veya sinyalini tekrarlayarak kablosuz menzilini genişletmek gibi pek çok uygulamada kullanabilirsiniz. Çeşitli çalışma ortamlarının ihtiyaçlarını tek cihazda toplanmış olarak bulabilir ve kendinize uygun senaryoda kurulum yaparak yüksek hızda kablosuz bağlantının keyfine varabilirsiniz!

 

Kablosuz N Hızı & Menzili

IEEE802.11n desteği ve çift anteni üzerinden gelişmiş MIMO teknolojisi, uzak mesafelerdeki ve engeller içerisinde yaşanan sinyal kayıplarını hafifleterek kablosuz performansında inanılmaz bir artış oluşturmaktadır. Hepsinden öte, uzak mesafelerde 11g ürünlerinin sinyal ulaştıramadığı noktalara da kolaylıkla kablosuz ağ sağlar!

Çoklu Operasyon Modu
Kolay WLAN Kurulumu

AP Client, Bridge, Repeater ve AP operasyon modları kullanıcıya cihazın kurulumunda daha fazla seçenek sunarak daha fazla çeşitte çalışma ortamında kullanılabilmesini sağlıyor. Çoklu operasyon modları arasından seçim imkanı çeşitli alanlarda daha dinamik ve esnek kullanım sunuyor. Kablosuz ağınızı kolayca kurabilir, varolan bir kablosuz ağa bağlanabilir veya varolan bu ağı tekrarlayarak kablosuz sinyalin erişemediği ölü noktaları yok edebilirsiniz.

 

Cihaz repeater mod  kurulumuna gelicek olursak şu şekilde başlayalım ;

cihazımızı herhangi bir lan kablosu ile ethernet portundan bir bilgisayara bağlayınız yada wifi üzerinden genişleticiye bağlantı sağlayıp boş bir internet tarayıcı sayfası acalım ve üstteki arama yerine 192.168.0.254 yazıp aratalım gelen kullanıcı ad ve şifre kısmına admin yazalım daha sonrasında karşımıza quick setup kolay kurulum menüsü gelice burdan ilk sayfadan next butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki sayfadan repeater modu şeçip nex butonuna tıklıyoruz tekrardan

Ekran Alintisi 7

daha sonrasında gelen sayfanın ust kısmındaki survey butonuna tıklıyoruz ve burdan kendi ağımızı bulup connect butonuna tıklıyoruz daha sonrasında sayfanın alt kısmındaki wireles password kısmına parolayı yazıp next tıklayın birsonraki sayfadan type kısmını statıc ip secip next diyoruz ve ensondaki sayfadan finish basarak ayarları kaydediyoz daha sonrasında gelen hatayı onaylıyoruz işlem tamamlanmış oluyor