Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

Bu yazımızda, Tiktok videolarını hızlı ileri veya geri sarma işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Ekranın altındaki ilerleme çubuğunu kullanarak; istediğiniz TikTok videolarını hızlı ileri ve geri sarabilirsiniz.

Bu özellik, genellikle yalnızca uzun videolar için kullanılabilir durumda; ve henüz her kullanıcı için kullanıma sunulmamıştır.

Videoları hızlı ileri veya geri sararak izlemek için, Tiktok uygulamasından bir TikTok videosu da indirebilirsiniz.

Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

En uzun TikTok videoları yalnızca birkaç dakikadır; ancak yine de bu videoları ileri veya geri sarmak isteyebilirsiniz. TikTok‘ta video ilerleme (zaman) çubuğu vardır; böylece bu videoları ileri ya da geri sarabilirsiniz veya atlayabilirsiniz; ancak, bu özellik tüm videolar için mevcut değildir.

Şimdilik, bu özellik çoğunlukla daha uzun videolarda var görünüyor; ve henüz tüm kullanıcılar tarafından bu özellik kullanılamıyor. Bununla birlikte, sizin için bu özelliği kullanma opsiyonu varsa, bu özellik yararlı olabilir.

Bu özellik sizin için kullanıma sunulmamışsa, bir TikTok videosunu indirebilir; ve onu TikTok uygulaması haricinde başka player uygulamalarından boş zamanlarınızda hızlı ileri veya geri sararak izleyebilirsiniz.

TikTok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

  • TikTok uygulamasını açın ve videonun altında yer alan beyaz bir ilerleme çubuğunu arayın.

Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

  • Beyaz bir çizgiye benzeyen ilerleme çubuğundaki noktaya dokunun; ve noktayı, çubuk boyunca ileri veya geri sürükleyin. Videoyu ileriye sardığınız noktaya ait sürenin, çubuğun üzerinde gösterileceğini unutmayın.

Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

  • Videoda izlemek istediğiniz yere geldiğinizde, noktayı bırakın. Böylece, videoyu istediğiniz süreye ileri ya da geri sarmış olacaksınız.

Hızlı İleri veya Geri Sararak İzlemek için Bir TikTok Videosunu Nasıl İndirebilirsiniz?

TikTok uygulamasında videoları hızlı ileri veya geri saramıyorsanız; video için bir indirme seçeneği varsa, videoyu indirerek ileri ya da geri sarıp izleyebilirsiniz.

  • Uygulamanın paylaşım özelliğini kullanarak, TikTok videosunu indirin.
  • Videoyu indirdikten sonra, telefonunuza kaydettiğiniz herhangi bir videoda yaptığınız gibi; videoyu ileri veya geri sararak izleyebilirsiniz. Örneğin, bir iPhone telefona indirdiğiniz TikTok videosunu; Fotoğraflar uygulaması ile açıp, alt video çubuğundaki imleci tutar ve ileri veya geri sararak videoyu izleyebilirsiniz.

Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

Tiktok Videolarını Hızlı İleri veya Geri Sarma

Bu yazımızda, Tiktok videolarını hızlı ileri veya geri sarma işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattık. Konu hakkındaki sorularınızı, görüşleriniz veya yorumlarınızı, alttaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.