Tiktok Video Şablonu Nedir Nasıl Kullanılır Yazımızda.

 

 

Sadece kameraya konuşarak ve  başka bir şey yapmadan harika bir TikTok videosu oluşturabilirsiniz. Şablonlar, canlı ve karmaşık bir video oluşturmayı kolaylaştırır. Kendi fotoğraflarınızı veya videolarınızı şablona bırakmanız yeterlidir ve işiniz bitti. Elbette kendi metninizi, seslerinizi, efektlerinizi ve daha fazlasını da ekleyebilirsiniz.

 

Tiktok Video Şablonu

 

Tiktok Video Şablonu İçin;

1.Yeni bir video başlatmak için ekranın altındaki artı işaretine dokunun.
2.Şablonlar’ı seçin. Ekranın alt kısmındaki Öykü etiketinin yanında bulabilirsiniz.

3.Uygulamayla birlikte gelen hazırlanmış şablonları kaydırın. Her şablonun üstünde açıklayıcı bir isim olacak ve bunun altında size şablonla kaç fotoğraf kullanabileceğinizi gösteriyor. Bazılarında minimum ve maksimum, bazılarında ise yalnızca maksimum olabilir. Beğendiğiniz birini görürseniz, büyük Fotoğraf yükle düğmesine dokunun.

4.Cihazınızın fotoğraf alanına yönlendirecektir. Kaç tane fotoğraf kullanabileceğinizi ekranınızın sol alt kısmında bulabilirsiniz.

5.TikTok fotoğrafları işlemeyi bitirir bitirmez, şablonu oluşturmuş olacaktır.

Tiktok Video Şablonu

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bazı ek değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Ve efektlerde ince ayar yapabilir veya bir seslendirme ekleyebilirsiniz. Bir TikTok videosunu kaydetme ve yayınlama sürecinin geri kalanı her zaman olduğu gibi.

 

Peki ya TikTok’un sağladığı şablonlardan hiçbirini beğenmezseniz? Zoomerang ve Canva gibi çok sayıda içerik oluşturucu tarafından sunulan çeşitli ücretsiz şablonlar ve araçlar vardır. Ancak bu ve diğer hizmetler ücretsiz şablonlar sunabilirken, kaçınmak isteyebileceğiniz filigranlar, reklamlar veya diğer eklentilerle uğraşmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın.