Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır işlemleri adım adım
Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır bilmeniz gerekenler

Temmuz ayında kullanıma açılan Threads nasıl fotoğraf paylaşılır? Merak edilen soruların başında gelir.

Instagram’ın mesajlaşma uygulaması olarak geliştirilmiş olan Threads üzerinde fotoğraf paylaşmanın detayları;

Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır?

İnsanların yeni kullanmaya başladıkları Threads fotoğraf paylaşımı yapılabilen bir uygulamadır. Hesap açan kişiler isterlerse kendilerinin isterlerse farklı kişilerin veya içeriklerin fotoğraflarını paylaşma imkanı bulurlar.

Threads fotoğraf paylaşımının yapılabilmesi için Threads uygulamasına ihtiyaç vardır. Uygulama Google Play Store veya App Store üzerinden indirmek gerekir. Uygulamanın indirme işlemi bittikten sonra profil oluşturulur. Profil oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra ise fotoğraf paylaşımına başlanır.

Threads Fotoğraf Paylaşma işlemler
Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır?

Giriş için tıklayınız.

Threads üzerinden fotoğraf paylaşımının yapılışı şöyledir;

  • Mobil cihazdan Threads uygulaması açılır.
  • Uygulama açıldıktan sonra ana sayfadan Yeni Yazışma bölümü tıklanır.
Threads Fotoğraf Paylaşma adımları
Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır Resimli Anlatım
  • Yeni Yazışma sayfası açıldığında not eklenmek isteniyorsa not yazılır.
  • Bölümde bulunan ataç (ayraç) işaretine tıklanır.
  • Galeri sayfasına ulaşılır ve fotoğraf seçilir.

Fotoğrafın seçimi tamamlandıktan sonra Paylaş butonuna basılır ve fotoğrafın paylaşılması sağlanır.

Threads Profil Fotoğrafı Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Threads uygulamasında hesap sahiplerinin profil fotoğrafı kullanmaları mümkündür. Hesapları için profil fotoğrafı seçen kişiler bunu paylaşmak isteyebilirler. Bu durumda içerik paylaşımı ile aynı şekilde profil fotoğrafının paylaşılması da mümkün olur. Bunun dışında kişiler isterlerse fotoğraflarının herkes tarafından görülmesi için Profili Paylaş işlemini gerçekleştirirler.

Web’te Threads Fotoğraf Paylaşımı Yapılır Mı?

Threads fotoğraf paylaşımının webte yapılıp yapılmadığı merak edilen bir konudur. Ancak web üzerinden Threads fotoğraf gönderimi mümkün değildir. Çünkü bu uygulamanın web sürümü yoktur. Yalnızca mobil cihazlarda kullanılabildiği için paylaşım işleminin de mobil cihazlara indirilen uygulama üzerinden yapılması gerekir.

Threads Fotoğraf Paylaşımı Ücretli Mi?

Threads sohbet uygulamasında fotoğraf paylaşmak isteyenlerden ücret talep edilmez. Diğer sosyal medya platformları gibi gönderimler ücretsiz şekilde yapılır. Ancak uygulama üzerinden fotoğraf paylaşmayı düşünen kişilerin internet bağlantılarının olması şarttır. Çünkü uygulama online şekilde çalışır ve insanların paylaşım yapmalarına imkan verir.

Threads Fotoğraf Paylaşım Sınırı Var Mı?

Sosyal medya uygulamalarında aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşımı yapmak mümkündür. Threads uygulamasında da aynı anda birden fazla fotoğrafın paylaşımı yapılır. Ancak diğer uygulamalarda olduğu gibi Threads uygulamasında da fotoğraf paylaşım sınırı vardır.

Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır
Threads Nasıl Fotoğraf Paylaşılır işlem adımları

Threads uygulamasında hesap açan kişilerin aynı anda 10 fotoğraf paylaşma hakkı vardır. Bunun için uygulama açılıp Yeni Yazışma bölümüne ulaşılarak fotoğraf seçimi yapmaya başlanır. 10 fotoğraf seçiminin ardından Paylaş butonunu kullanılarak paylaşım işlemi tamamlanır.

Paylaşım yapmadan önce fotoğrafı kimlerin yanıtlayabileceğini belirlemek mümkündür. Takipçilerin, Takip ettiğin profiller ve Sadece bahsedilenler olmak üzere 3 seçenek vardır. Bu seçeneklerden uygun olanı belirlenerek paylaşımın yapılır. Böylelikle belirlenen kişilerin fotoğrafa yanıt yazma hakkı olur. Bu da fotoğraf nedeniyle sorun yaşamanın önüne geçer.

Ayrıca Threads Nedir makalemizi inceleyebilirsiniz.