Threads uygulaması nasıl kullanılır

Bu yazımızda sizlere Threads nedir ve nasıl kullanılır sorusunu yanıtlayarak detaylı bilgiler veriyoruz.

Günümüzde Twitter sosyal medya platformları arasında çok farklı bir yere sahip. Aynı mantıkla ilerleyen bir farklı bir uygulama yoktu diyebiliriz. Ayrıca İnstagram uygulaması da bildiğiniz üzere bir hayli fazla kullanıcı sahip.

İnstagram uygulamasının bağlı olduğu meta şirketi yeni Threads uygulamasını geliştirdi. Twitter ile aynı mantığa sahip olması bekleniyor. Şimdi sizlere Threads nedir detayları ile anlatalım.

Threads Nedir?

Threads, olan Instagram’ın alt markasıdır. Threads, kullanıcıların arkadaşlarıyla daha özel bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır diyebiliriz. Temel olarak, Instagram hesabınızla bağlantılı olarak kullanabileceğiniz bu uygulamadır. Uygulama henüz çok yeni olduğu için kuralları ve süreçleri değişebilir.

Threads, kullanıcılara anlık mesajlaşma, hikaye paylaşma, fotoğraf/video paylaşma ve konum bilgisi paylaşma gibi özellikler sunar. Uygulama, İnstagram hesabınızdaki bilgileri alarak profiliniz ile eşitleniyor. Böylece instagram arkadaşlarınız aynı zaman Threads uygulaması üzerinde direkt karşınıza çıkıyor.

Threads uygulaması nasıl kullanılır
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bunların yanı sıra Threads için bir şifre oluşturmanıza gerek kalmıyor. Zira İnstagram şifreniz aynı zamanda Threads şifreniz oluyor. Eğer şifre değiştirmek isterseniz doğrudan instagram şifre değiştirme ekranına yönlendiriyor. Bu da bir çok kullanıcı için Threads nedir, sadece instagram’ın bir özelliği midir gibi sorulara sebep oluyor.

Threads Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasında Threads, an Instagram app yazarak aratınız ve çıkan uygulamayı indiriniz. Uygulamayı açtıktan sonra uygulama izinlerini kabul ederek ilerleyiniz.

Daha sonra karşınıza instagram profiliniz ve kullanıcı adınızın bulunduğunu kısmı göreceksiniz. Biyografi ve bağlantı gibi seçenekler göreceksiniz. Bu bilgileri direkt olarak instagram profilinizden almak isterseniz alt tarafta yer alan İnstagram’dan aktar seçeneğini seçiniz.

threads nedir uygulama nasıl kullanılır
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Böylece İnstagram hesabınızdaki profil bilgileriniz bu platforma da geçmiş olacaktır. Daha sonra tanıyor olabileceğiniz kişileri eklemek için karşınıza bir ekran gelecektir. Burada istek gönderebilir veya gelen istekleri kabul ederek kullanıma başlayabileceksiniz.

Threads, kullanıcı gizliliğini ön planda tutan bir yaklaşım benimsiyor. Özellikle, kişisel bilgilerinizi sadece seçtiğiniz kişilerle paylaşmanıza olanak sağlamaktadır. Uygulama, güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunmak için şifreleme teknolojilerini kullanmaktadır.

Böylece sizlere Threads nedir ve nasıl kullanılır tüm detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konularımız: