Spotify bir sürü bin yıl tarafından kullanılıyor. Premium aboneliği, kullanıcıların en sevdikleri şarkıları herhangi bir reklam olmadan dinlemelerine ve indirmelerine olanak tanır. Aylık 9,99 $ fiyatla satılmaktadır.

Spotify en iyi müzik akışı platformlarından biri olsa da, diğer müzik uygulamaları Premium aboneliklerinde kazançlı tekliflerle gelmeye devam ediyor. Peki ya başka bir uygulamayı denemek ve Spotify Premium aboneliğinizi iptal etmek isterseniz?

Spotify premium aboneliğini uygulama üzerinden iptal edemezsiniz, ancak bir web tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki herhangi bir web tarayıcısını açın ve resmi Spotify web sitesine gidin.

‘Hesap’ düğmesine dokunarak hesabınıza giriş yapın.

Screenshot 5 1

Şimdi ‘Planınız’ bölümüne gidin ve ardından ‘Kullanılabilir Planlar’ düğmesine dokunun.

Screenshot 6

Spotify Free seçeneğine gidin ve ardından ‘PREMIUM iptal’ düğmesine dokunun.

Screenshot 7

Bunu yaptıktan sonra, Spotify Premium aboneliğinizi iptal edecek ve bunun için bir onay mesajı alacaksınız.

Yukarıda belirtilen adımları izleyerek Spotify Premium aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ücretsiz deneme teklifini seçtiyseniz, ücretsiz deneme süreniz bitmeden aboneliğinizi iptal ettiğinizden emin olun.

İptal edersem Spotify benden ücret alacak mı?

Spotify’ın Premium aboneliğini fatura tarihinden önce iptal ederseniz ücret ödemezsiniz ve hesabınız ücretsiz bir hesaba dönüştürülür.

Spotify fatura tarihi geldiğinde otomatik olarak banka hesabınızdan parayı düşeceğinden fatura tarihine dokunmanız gerekir.

Spotify Premium ödeme yapmadan ne kadar sürer?

Spotify Premium‘un ücretsiz deneme süresi şu andan itibaren üç ay sürüyor. Ücretsiz deneme hizmeti hem normal plan hem de aile paketi planı için kullanılabilir. Spotify Premium ücretsiz deneme süresi sona erdikten sonra, kullanıcıların Spotify abonelikleri için ödeme yapması gerekir.

Spotify Premium’u iptal edersem oynatma listemi kaybedecek miyim?

Hayır, çalma listelerinizi veya indirdiğiniz şarkıları kaybetmeyeceksiniz. Ancak, çevrimdışı çalma listeleri ve indirmeler Premium özellikler olduğu için Spotify Premium aboneliğiniz iptal edildikten sonra çalma listenizdeki şarkıların hiçbirini çevrimdışı çalamazsınız. Bu oynatma listelerine yalnızca çevrimiçi olduğunuzda erişebilirsiniz.

Spotify premium indirmelerinin süresi dolar mı?

Spotify Premium‘da bir kez indirdiğiniz müziklerin süresi, platformda 30 günde bir çevrimiçi olmamanız durumunda dolabilir. Bununla birlikte, sadece en nadir durumlarda olur.

Spotify uygulamasında kartımı nasıl kaldırabilir veya ödeme yöntemini nasıl değiştirebilirim?

Hesap sayfanıza gidip ‘Abonelikleri ve Ödemeyi Yönet’e dokunun ve Ödeme yöntemini veya kart ayrıntılarını değiştir seçeneğine gidin.

Artık tercihinize göre yeni bir kart veya orijinal bir ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz.