Apple gelişen teknoloji ile birlikte gün geçmeden yeni cihazlar üretmeye ve var olan ürünleri üzerinde özelliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Apple kullanıcılarının dikkatini çekebilecek ve yaşamlarını kolaylaştıracak yeni biz özelliği ile karşımıza çıkıyor.  Apple bu özelliği ile 14 Kasım dünya diyabet gününün önemini  vurguluyor. Apple Watch ile sağlıklı yaşam  adımlarını takip edelim.

Çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi Diyabet yani halk arasında bilinen şeker hastalığı her yaş grubu için büyük bir risk oluşturuyor.

Apple tam bu noktada Apple Watch ile birlikte diyabet riskini en aza indirmek ve sağlıklı bir yaşam tarzımızı davranış biçimlerimizi belirlememizde bizlere yol gösteriyor.

Apple Watch’ta bulunan Fitness uygulamasının yanı sıra, uyku ve sağlıklı beslenmenin de önemini  belirtmek gerekir.

Apple Watch’u taktığımızda tüm hareketlerimizi ölçen bir Fitness aygıtına sahip oluyoruz ve sağlığımız için önemli verileri içerisinde barındıran bir ürüne sahip oluyoruz demektir.

Apple’ın belirttiğine göre Apple Watch, bileğimizde yer aldığı için diğer aygıtların yapamadığı şeyleri yapabiliyor.

Apple watch ile birlikte kişiler ile bağlantımızı koparmadan iletişim halinde kalabilme fırsatını da bizlere sunuyor.

Hareketli bir yaşam önemli;  SaĞlıklı bir birey için günde 30 dakika aktivite yapmak  diyabet , inme ,istenmeyen kilolar ve benzeri sorunları en alt seviyeye indiriyor..

2 5

Tüm bunlarla birlikte stresi azaltıyor uyku düzeni ve ruh halini iyileştiriyor. Uzun süreli hareketsiz kalmak ( oturmak) ise 2.tip diyabet riskini artırabiliyor. Bu durumda oldukça hareketli olmak gerekiyor diyebiliriz.

Peki Watch’taki Fitness uyğulamalasının ardında yatan fikir nedir?

Apple Watch’un hareket halkalarını tamamlayarak günümüzü daha hareketli ve eğlenceli  bir hale getirebiliriz.

Apple Watch, merdiven çıkmaktan çocuklarla oynamaya ve evi temizlemeye kadar her türlü hareket sırasında yaktığımız aktif kalori miktarını takip ediyor.

Apple Watch’un hareket halkaları hem farkındalığımızı artırıp hem de daha sağlıklı bir gün geçirmemiz konusunda sıkı bir takipçi diyebiliriz.

APPLE Watch ile en az 30 dakikalık yürüyüşe eş değer aktivite yaparak egzersiz halkalarına tamamlayabiliyoruz. Gün içerisinde istersek tempolu bir şekilde hareket edelim istersek te antrenman uygulamasında antrenman yapalım Apple Watch egzersiz halkası kaç dakikalık aktivite yaptığımızı gösteriyor.

Öncesinde de aktarmış olduğumuz gibi uzun süreli oturmak belirli sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Gün içerisinde 12 farklı saatte en az 1 dakika kadar bir süre ayağa kalkarak hareket edebilir aynı zamanda duruş halkamızı tamamlayabiliriz.

Apple Watch duruş haklamıza ulamak için kaydettigimiz ilerlemeyi takip ediyor ve gün boyunca bizleri ayağa kalkmaya teşvik ediyor.

Eklemek gerekirse daha az oturmak kan basıncının düşmesine, enerjinin yükselmesine yardımcı olduğu gibi hastalık oranını da en aza indirgiyor.

3 6

Uyku düzeni de sağlıklı yaşam için en önemli etkenlerden diyebiliriz.

Günümüzde gelişen ios 14 ile birlikte gelişen sağlık uygulaması uykumuzu düzene koymamız için oldukça etkili özellikleri sunuyor. Bizlerde ıphone da uyku programımızı yönetebilir  ve yatmadan önce yapılacakları belirleyebiliyoruz.

1 7

Apple Watch’taki Uyku uygulaması ile uyku hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olan yatma zamanı planları yaratabiliriz Saatimizi uyurken taktığımızda Apple Watch uykumuzu takip edebilir. Uyandığımızda, ne kadar uyuduğumuzu öğrenmek ve son 14 güne ait uyku tablosunu görmek için Uyku uygulamasını açabiliriz.

Apple watch ile birden fazla plan program yapabilir ve  sağlıklı yaşam için destek alabiliriz.