Ana Sayfa Sosyal Medya Sosyal Paylaşım Markası TikTok, Telefon Üretecek!

Sosyal Paylaşım Markası TikTok, Telefon Üretecek!

0

İnsanların kendi yaptıkları, düzenledikleri ve paylaştıkları videolar ile bilinen TikTok uygulaması, akıllı telefon haberi ile gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl en fazla indirilen uygulamalar listesinde bulunan Pekin merkezli ByteDance firması, şimdi ise kendi akıllı telefonunu geliştirmeyi planlıyor.

 

Telefonun İsmi TikTok mu olacak?

Financial Times gazetesi bu konuyla alakalı iki farklı kaynaktan bilgi aldığını açıkladı. ByteDance firması, ise bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

 

Ayrıca, ByteDance firmasının daha fazla kullanıcı edinme yönünde acele ettiği biliniyor. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre ByteDance firması birkaç yıl süren devasa büyümeye rağmen, geçen yıl Çin’de reklam harcamalarında gelir hedefine ulaşamadı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Şirket, daha önce de akıllı telefon çalışmaları ile alakalı piyasaya ipuçları vermişti. Firma, daha önce mobil telefon üreticisi olan Smartisan ile farklı konularda bir anlaşma yapmıştı. Buna bakılarak yine bu iki firmanın akıllı telefon üretiminde iş birliği yapması bekleniyor.

 

 

TikTok Uygulamasında Son Durum

ByteDance firması, mobil uygulamaları sayesinde küresel bir başarı elde etmiş durumda. Bu başarılarla birlikte TikTok, son zamanlarda dünya çapındaki uygulama sıralamasında sürekli olarak üst sıralara çıkmasına rağmen, bazı büyük pazarlarda da birkaç sorunla karşılaştı.

 

ABD Federal Ticaret Komisyonu, TikTok uygulamasına, çocukların gizlilik haklarını koruma yasasını ihlal ettiği için para cezası vermişti. Bununla birlikte uygulamanın büyümesinde etkisi olan Hindistan ise, yasadışı içerikten dolayı uygulamayı geçici süre ile yasaklamıştı.

 

Washington’un, Çin şirketlere uygulayabileceği yaptırım endişeleri, Çin’li şirketlerin işleri biraz daha zorlaşmıştı. Buna rağmen Hindistan şuan Çin markalarının istilası altında. Counterpoint firması tarafından yapılan bir araştırma göre, ilk çeyrekte Xiaomi liderliğindeki Çin’li firmaların Hindistan’daki akıllı telefon piyasasının %66’sını elinde tuttuğu tespit edildi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA