Instagram hesabı, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve hesabınıza erişimi kaybetmek birçok kullanıcı için kabus senaryosu olur. 

Arkadaşlarınızdan ve topluluğunuzdan kopmak bir şeydir, ancak yıllarca süren fotoğraf ve videoları kaybetmek yıkıcı olur. Neyse ki, birçok durumda Instagram hesabınızı geri almak çok zor değil.

Bu süreçte size yardımcı olmak için devre dışı kalmış, saldırıya uğramış veya silinen Instagram hesabınızı geri almak için bu kullanışlı nasıl yaparım kılavuzunu oluşturduk. Durumunuza bağlı olarak, hesap kurtarma işlemi birkaç gün veya birkaç hafta sürer. Başlayalım!

instagram baglanti cikartmasi metin ozellestirme

hesabım neden devre dışı kaldı?

Bir Instagram hesabının devre dışı bırakılmasının birkaç nedeni vardır ve genellikle moderatörler herhangi bir uyarı yapmadan ihtar verirler. Hesabınızın devre dışı kaldığını bileceksiniz çünkü bir sonraki giriş denemesinde karşınıza çıkacak.

Bunun, hesabınız için doğru parolaya/kullanıcı adına sahip olmamakla aynı şey olmadığını unutmayın (“Yanlış Parola veya Kullanıcı Adı”). Bu durumda, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girip şifrenizi sıfırlamak, birkaç dakika içinde sorunu çözecektir.

Okumaya devam edin: Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Devre dışı kalmış bir hesap nasıl geri alınır?

Korkunç devre dışı kalmış hesap mesajını aldığınızda, uygulamanın sizden yapmanızı istediği ilk şey. Bu, devre dışı kalmış Instagram hesabınızı geri alma sürecinde. Size az çok rehberlik edecek, ancak birazdan alacağımız birkaç başka numara var.

Uygulamadaki istemleri gözden geçirin, ancak Instagram hesabınızı kurtarmak için itiraz sürecini geçmeniz gerektiğini unutmayın. Bunun olmasının tek yolu, yanlışlıkla devre dışı bırakılmasıdır. Kuralları çiğnediğiniz için üzgün olduğunuzu söylemek ve bir daha yapmamaya söz vermek, sadece onu kesmeyecek.

instagram resim 3

İnstagram hesabımı nasıl yeniden etkinleştiririm?

Instagram hesabı Birkaç yıl önce , sosyal medya platformuna ara vermeniz gerektiğinde. Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğini ekledi. Yalnızca bir mobil tarayıcı veya bilgisayar (uygulama değil) ile yaparsınız, ancak tüm içeriğinizi kaldırır. Ve hesabın tamamen. silinmiş gibi örünmesini sağlar.

Neyse ki, devre dışı bırakılan Instagram hesabı’nızı geri almak çok kolay. Herhangi bir cihazda tekrar oturum açmanız yeterlidir; hesabınız otomatik olarak yeniden etkinleştirilecektir. Ne kadar süredir uzakta olduğunuza bağlı olarak. Ayrıldıktan sonra yürürlüğe giren yeni hüküm ve koşulları kabul etmeniz gerekir.

Son Güncelleme 29 Ocak 2022 Yazar Pınar Güldökmez