Bu yazıda S5’ten %20 daha verimli olan Roborock S6 kurulumu ve bu robot süpürgenin teknik özelliklerinden bahsedeceğiz.

Yükseltilmiş Roborock navigasyonu evinizi haritalandırır ve rotayı gerçek zamanlı olarak planlar. Üstün haritalama sayesinde odaları tanımlar. Bir odayı tek tıklatıp her oda için zamanlamaları ayarlayabilirsiniz. Bir robot vakum ve paspas, aynı anda süpürür ve paspaslar, kaçan nokta ve su kaçağı oluşmaz. Haritalandırma için tam şarj ile bir kez çalıştırın, iyice temizleyin. Tek kullanımlık paspas bezleri kullanımdan sonra atılabilir.

Yepyeni Ai haritalama teknolojisi 1.0, yüksek bir algoritmadır. Her odayı temizlemek için en hızlı yolu hesaplamaktadır. Roborock S5’ten% 20 daha hızlı çalışır. Odaları otomatik olarak tanımlar. Ayrıca bir odayı tek tıklamayla temizleyebilirsiniz. Ayrıca her oda için zamanlamaları ayarlayabilirsiniz.

2’si 1 arada süpürme ve paspaslama, ayarlı su hacmine sahip biyonik tank bulunmaktadır. Mabuchi motor provides 2000 pa güçlü emiş, tozun gizlenmesini önler. LDS lidar tarama ve doğru haritaların çizilmesi için SLAM algoritması taşır. Bu sayede bir nokta kaçırmadan S şeklinde bir temizlik yapıyor. Geçiş yapmasını istemediğiniz bölgeleri sanal duvar ekleyerek engelleyebilirsiniz. 6 uç sensörü ve 2 cm’lik engel tırmanışı mevcuttur. Karmaşık yerler ve küçük eşikler için uygundur.

Roborock S7 Robot Supurge Kurulumu1

Uzun ömürlü 5200mAh pil ve 480ml büyük toz kutusu mevcuttur. Ayrıca 150 dakika boyunca sürekli temizlik süresine sahiptir. Böylece 250 metrekare alanlarda kullanabilirsiniz.

Roborock S6 Kurulumu

Kurulum yapmadan önce robot süpürgenizin sarj ünitesi için uygun bir alan belirleyin. Bu alan modeme fazla uzak olmaması gerekiyor. Ayrıca sarj ünitesinin yerini sonradan değiştirmeyeceğiniz bir konumda olması gerekir. Duvarın hemen bitişiğine yerleştirebilirsiniz. Ancak sağ, sol ve ön kısmında cihazın rahatca hareket edebileceği kadar açıklık olması gerekiyor.

Kurulum işlemi için öncelikle süpürgeyi sarj ünitesine yerleştiriniz.

Roborock S6 robot süpürge kurulumu için üzerinde bulunan 2 adet tuşa aynı anda 5 saniye basılı tutunuz. Sesli uyarıyı duyacaksınız. Bu işlem cihazın kablosuz ağ bağlantısını aktif hale getirecektir.

Roborock S6 Robot Supurge Kurulumu3

 

Roborock isimli mobil uygulamayı telefonunuzun uygulama mağazasından indiriniz. Uygulamayı açtığınızda öncelikle bir üyelik oluşturup giriş yapınız. Ekranda bulunan cihazı ara seçeneğine tıklayınız.

Bir sonraki ekranda robot süpürgeniz Roborock S6 görünecektir. Üzerine tıklayarak ilerleyeniz. Ardından telefonunuzun bağlı olduğu Wi-Fi bağlantısı gösterip sizden şifresini girmenizi isteyecektir. Şifreyi yazarak sonraki seçeneği ile ilerleyiniz.

Cihaz ağa bağlanıyor yazısı ekranda bir kaç dakika beklerken bu sırada telefonunuzu robot süpürgeye yakın konumda tutunuz. İşlem tamamlandığında kurulumu bitirmiş olacaksınız.