Bu yazımızda sizlere akıllı çöp istasyonu bulunan Roborock Q7 Max robot süpürge kurulumu ve teknik özelliklerini anlatıyoruz.

Roborock Q7 Max üstün navigasyonu sayesinde evinizi doğru bir şekilde haritasını oluşturur. Ayrıca rotayı gerçek zamanlı olarak planlar. Üstün haritalama sayesinde odaları tanımlar. Bir odayı uygulamadan seçip her oda için ayrı zamanlamaları ayarlayabilirsiniz.

Ortalama olarak 2 ay boşaltmadan kullanıma yetecek kadar bir çöp ünitesi bulunur. Böylece sık sık ilgilenip çöpünü temizlemekle uğraşmazsınız. Daha önceki modellerinde olduğu gibi 5200mah pil kullanılmaktadır. Ancak emiş gücü 4200pa dır. Böylece 2000pa olan modellerde bile yeterli geldiğini düşünürsek gayet performansı bir motor olduğunu söyleyebiliriz.

Q7 Max Özellikleri

4200pa emiş gücü sayesinde parke çatlaklarının arasındaki tozlara varana kadar temizler. Böylece yaptığı temizlik sadece yüzeysel olarak değil derinlemesine temizler.

Kauçuk fırça sayesinde halılarınızın içine nüfus ettiği tozları çalkalayarak ortaya çıkmasını sağlar. Böylece bu tozları yüksek emiş gücü ile temizlemesine yardımcı olur.

240 metrekareye kadar olanları paspas yapabiliyor. Ayrıca isterseniz hem vakumlama hem de paspas yapabilir. Her ikisini de aynı anda kullandığınızda sizlere gerçek bir temizlik imkanı sunacaktır.

Roborock Q7 Max Robot Süpürge Kurulumu

Çöp kutusu ve su deposu tek bir ünitede yer almaktadır. Böylece her ikisinin de daha büyük hacme sahip olmasına olanak tanımaktadır. 470ml toz haznesi 350ml su haznesi bulunmaktadır.

Roborock Q7 Max yaklaşık olarak 3 saate kadar tek şarjda temizlik yapabiliyor. Ancak bu seçtiğiniz temizlik moduna göre değişiklik gösterebilir.

  • Ağırlık (kg): 3,6
  • Aşılabilir Engel: 20 mm
  • Boy: 96,5 mm
  • Çalışma Süresi: 180 dk
  • Derinlik: 353 mm
  • EPA/HEPA Filtre: Var
  • Ses Seviyesi (dB): 67
  • Su Tankı Kapasitesi (L): 0.35 lt
  • Şarj Süresi: 6 Saat
  • Teknoloji: Otomatik Kir Boşaltma Sistemi

Roborock Q7 Max Robot Süpürge Kurulumu

Kurulum yapmadan önce robot süpürgenizin sarj ünitesi için uygun bir alan belirleyin. Bu alan modeme fazla uzak olmaması gerekiyor. Ayrıca sarj ünitesinin yerini sonradan değiştirmeyeceğiniz bir konumda olması gerekir. Duvarın hemen bitişiğine yerleştirebilirsiniz. Ancak sağ, sol ve ön kısmında cihazın rahatça hareket edebileceği kadar açıklık olması gerekiyor.

Kurulum işlemi için öncelikle süpürgeyi şarj ünitesine yerleştiriniz.

Roborock Q7 Max Robot Süpürge Kurulumu

Roborock isimli mobil uygulamayı telefonunuzun uygulama mağazasından indiriniz. Uygulamayı açtığınızda öncelikle bir üyelik oluşturup giriş yapınız. Ekranda bulunan cihazı ara seçeneğine tıklayınız.

Roborock Q7 Max üzerinde bulunan 2 adet tuşa aynı anda 5 saniye basılı tutunuz. Böylece sesli uyarıyı duyacaksınız. Bu işlem cihazın kablosuz ağ bağlantısını aktif hale getirecektir.

Ardından telefonunuzun bağlı olduğu Wi-Fi bağlantısı gösterip sizden şifresini girmenizi isteyecektir. Şifreyi yazarak sonraki seçeneği ile ilerleyiniz. Daha sonra robotun Wi-Fi ağına katılmanız gerekiyor.

Cihaz ağa bağlanıyor yazısı ekranda bir kaç dakika beklerken bu sırada telefonunuzu robot süpürgeye yakın konumda tutunuz. İşlem tamamlandığında kurulumu bitirmiş olacaksınız.