Roblox, özellikle genç nüfus arasında en popüler çevrimiçi oyunlardan biridir . Oyunculara sadece oyun oynama değil, aynı zamanda kendi oyunlarını yaratma yeteneği verir. Hem bir eğlence hem de bir yaratma platformudur.

Başkaları için içerik hazırlarken adınız önemlidir. Roblox’a kaydolduysanız ve talihsiz bir kullanıcı adı seçtiyseniz, görünen adınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu özellik Şubat 2021’de ortaya çıktı, ancak kullanıcılar onu kötüye kullanmaya başlayınca hızla geri çekildi. Şimdi geri döndü ve bundan tam olarak yararlanabilirsiniz. 

Roblox’ta Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Roblox kullanıcı dostudur ve hesap ayarları sayfası mükemmel bir örnektir. Kullanıcı, hesaptaki ilgili seçeneklere kolaylıkla erişebilir ve ince ayar yapabilir. Kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Roblox’a giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini seçin ve Ayarlar’ı seçin .
robres1

3.Kullanıcı adınızın yanındaki kalem simgesini seçin. 

robres2

4.Kullanıcı adınızı değiştirmek için oyunun dijital para birimi olan 1.000 Robox harcamanız gerekmektedir. İstediğiniz yeni kullanıcı adını ve hesap şifrenizi girin.

robres3

5.Satın Al’ı seçin .

robres4

6.Başarılı olursa, Kullanıcı adı başarıyla değiştirildi yazan başka bir istem görüntülenir Tamam’ı seçin .

robres5

Kullanıcı adınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz, ancak her değişikliğin 1.000 Robux’a mal olduğunu unutmayın. Hesap Ayarları menüsü altında önceki tüm kullanıcı adlarınızın bir listesini göreceksiniz . Ancak görünen adınızı değiştirmek hiçbir ücrete tabi değildir.

Roblox’ta Görünen Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Görünen adınız, oyundaki diğer oyuncuların sizi nasıl gördüğüdür. Bu adı her yedi günde bir ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Bu, oyuncuların kendilerine en uygun ismi bulana kadar birçok farklı kişi üzerinde denemelerini sağlar. İşte nasıl.

 1. Roblox’a giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini seçin ve Ayarlar’ı seçin .
 3. Görünen adınızın yanındaki kalem simgesini seçin. 
 4. Yeni görünen adınızı girin ve Kaydet’i seçin .
robres6 1

Ad Değişikliği Kısıtlamaları

Roblox, kullanıcı adınızı istediğiniz zaman değiştirmeyi kolaylaştırsa da, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kısıtlama vardır.

 • Başka bir hesap tarafından kullanılan bir kullanıcı adı seçemezsiniz.
 • Kullanıcı adlarını alternatif bir hesapla değiştiremezsiniz. 
 • Kullanıcı adınızda büyük harf kullanımı gibi küçük bir değişiklik yaptığınızda indirimli bir ücret almazsınız.
 • Diğer oyuncular hala önceki kullanıcı adlarınızı görebilir, bu nedenle adınızı başka bir oyuncudan gizlemek için değiştiremezsiniz.
 • Hesap oluşturma tarihiniz, değişiklikler boyunca aynı kalacaktır.