Ana Sayfa Haberler Pubg Mobile Otomatik Silah Rehberi

Pubg Mobile Otomatik Silah Rehberi

0

PUBG SİLAH REHBERİ TAARRUZ TÜFEKLERİ

 

Bir önce ki makalemizde oyun içerisinde ki tabancalar hakkında detaylı incelemede bulunduk bu makalemizde ise oyunun asıl kahramanları olan otomatik silahlarımızı inceleyeceğiz.

İlk olarak özel silahlardan bahsedelim;

Bu silahlar oyun içerisinde elde edilmesi zor, yalnızca Air Droplar’dan ve İşaret Fişeği yardımıyla elde edilebilir silahlardır.

 

GROZA

Oyunda hasar değeri en yüksek otomatik silah olan bu canavar verdiği hasarla birlikte, çok seri olmasıyla bilinmektedir. Kullanımı zor, yükleme süresi uzun, geri tepme oranı orta düzeyde olsa da usta ellerde tam bir katil görevi görmektedir. Hem kısa hem de uzun mesafelerde müthiş etki gösteren bu silah hızlı atış özelliği ile oyunda vazgeçilmezimiz olmaktadır. 7.62 mm cephane tipi mermi kullanan ‘Groza’ 30 mermi kapasitesine sahiptir.
Yalnızca Air Droplar’dan elde edilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Eklenti Desteği: Susturucu,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

AUG A3

Aug A3 benim de ekipman konusunda kişisel tercihlerim arasında yer alan kullanımı oldukça rahat, geri tepme oranı düşük ve hasar seviyesi oldukça yüksek, dengeli atış yapan yegane silahlardan biridir. Geri yükleme süresi yavaş olsa da, usta ellerde 0 hata ile kullanılabilecek mükemmel bir silahtır. Orta uzun mesafede klasına yakışır bir şekilde katil görevi gören bu silah eğer rakibinizin elindeyse oldukça dikkatli olmalısınız. 5.56 mm NATO mermi cephanesi kullanan bu canavar 30 mermi kapasitesine sahiptir. Yalnızca Air Droplar’dan elde edilir.

Eklenti Desteği: Susturucu,Tutamak,Silah Lazeri,Kompansatör,Alev Gizleyici,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

M249

Lakabı ‘Takım Katili’ olan bu hafif makineli otomatik tüfek, eğer usta ellerdeyse sizlere zor anlar yaşatabilir. Son derece dengeli atış yapısı, orta ölçüde hızlı atış kabiliyeti, yüksek hasar oranı, orta uzun mesafelerde ki hasar yapısı ile kendisini vazgeçilmez yapmakta. Middle çarpışmalarda 2x & Lazer dürbünle kullanımı, Orta ve uzun mesafelerde 4x dürbün ile son derece iyi işler yapmakta. Tek dezavantajı bitmek tükenmek bilmeyen geri yükleme süresi diyebiliriz. Fakat bu canavar 100 adetlik mermi kapasitesi ile bu açığı rahatlıkla kapatıyor, silah 5.56 mm NATO cephane yapısını kullanmakta.
Yalnızca Air Droplar’dan elde edilir.

 

M416


Profesyonel veya profesyonel olmayan oyuncular tarafından en çok tercih edilen taarruz tüfeklerinden biridir. Elde edilmesi kolay, kullanımı oldukça rahat, geri tepme olasılığı düşük, hasar oranı oldukça yüksektir. Dengeli ve hızlı atış yapısıyla uzun veya kısa mesafede kullanımı oldukça uygundur. 5.56 mm NATO cephane yapısı barındıran silah 30 mermi kapasitesine sahiptir. Tüm klasik haritalarda mevcuttur.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Kompansatör,Silah Lazeri,Tutamak,Dürbün,Dipçik,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

SCAR-L

M416 için söylediğimiz tüm detaylar Scar-l içinde geçerlidir, uzun, kısa,orta kısacası tüm mesafelerde görevini oldukça iyi yapan bu silah oyuna yeni başlayanlar için oldukça idealdir , M416 ile arasında çok fazla fark bulunmadığından ötürü tercih yaparken biraz zorlanabilirsiniz , 5.56 mm NATO cephane yapısını barındıran silah 30 mermi kapasitesine sahiptir.Yalnızca Erangel ,Miramar  haritalarında mevcuttur.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Kompansatör,Silah Lazeri,Tutamak,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

 

QBZ

Namıdeğer ‘Bootcamp’ katili, oyuna yeni bir güncelleme eklenen bu taarruz tüfeği otomatik silah anlayışına bir yenisini eklemekte. Düşük geri yükleme süresi, dengeli atış modu, hızlı atış ve isabet oranıyla usta ellerde mükemmel işler yapabilir. Özellikle ‘Bootcamp’ bölgesine atladıysanız ilk aramanız gereken silahlardandır. Emin olun bu silah ile bir şarjör mermi ile 5-6 kişiyi rahatlıkla alt edebilirsiniz. 5.56 NATO mermi cephanesini barındıran silah 30 mermi kapasitesine sahiptir.
Yalnızca Shannok haritasıda bulunmaktadır.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Kompansatör,Silah Lazeri,Tutamak,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

G36C

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oyuna yeni bir güncelleme ile eklenen ve sadece Vikendi haritasında bulunan bu taarruz tüfeği SMG ile Otomatik silah karışımı bir deneyim sunmakta. Oldukça hızlı ve seri atış moduna sahip bu silah yakın ve orta mesafelerde kaçınılmaz başarıya sahiptir. Geri tepme oranı yüksek olsa da usta ellerde oyun sonuna kadar rahatlıkla kullanılabilir. Kısa ve orta mesafelerde hasar oranı oldukça yüksektir. Eğer Vikendi haritasında m416 veya Aug bulamadıysanız yerini hemen hemen dolduracak bu silah ile Cover alarak maçı kazanmanız mümkün. 5.56 mm Nato mermi cephanesini barındıran silah 30 mermi kapasitesine sahiptir.
Yalnızca Vikendi haritasında bulunmaktadır.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Kompansatör,Silah Lazeri,Tutamak,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

BERYL M762

Belki de bu listede en merak ettiğiniz silah M762’yi, sizler için uzun bir oyun deneyiminden sonra inceledik. PUBG’ye uzun bir zaman sonra yeni bir güncelleme ile eklenen bu taarruz tüfeği, 3’lü atış moduna sahip nadir silahlardan biri.‘Otomatik,Tekli,Seri’ atış moduyla kendisini diğer silahlardan 1 adım önde tutmakta.Uzun , kısa , orta mesafelerden isabetli atış oranı , orta düzeyde geri tepme oranı, düşük yükleme süresiyle, yüksek hasar oranıyla, hızlı atış avantajı ile usta ellerde kusursuz işlere imza atabilir. PUBG’de henüz profesyonel bir oyuncu değilseniz M762 sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Onu kullanmak için tüm bilgi ve birikimlerinizi son noktada kullanmanız gerekir. Eğer bu noktaya çoktan ulaştıysanız M762 oyun içerisinde ki tek tercihiniz olacaktır. 7.62 mm cephane sistemi barındıran silah 30 mermi kapasitesine sahiptir.
Tüm klasik haritalarda mevcuttur.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Dürbün,Kompansatör,Silah Lazeri,Tutamak,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

AKM

Güç kontrol edilebilirse güçtür. Eğer onu kontrol edebilirseniz bir canavar, kontrol edemezseniz sizin sonunuzu getirebilir. Yüksek hasar yapısıyla rakiplerinize korku salan bu canavar, güçlü geri tepme özelliği ile sizi ürkütse de kısa, orta ve uzun mesafelerde kullanabileceğiniz oldukça etkili bir silahtır. Usta ellerde geri tepme özelliği kontrol edilebilirse, başka bir otomatik silah kullanmanıza gerek kalmadan oyun sonuna kadar onunla rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. 7.62 mm cephane yapısıyla 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. Tüm klasik haritalarda mevcuttur.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Dürbün,Kompansatör,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

 

M16 A4

PUBG Mobile ve Pc sürümünde görmekten oldukça mutlu olduğum bu taarruz tüfeği özellikle uzun mesafelerde rakibe verdiği hasar ve kullanım kolaylığı ile her maçta tercihlerim arasında yer almaktadır. Özellikle iyi bir DMR bulana kadar sizi rahatlıkla götürebilecek bir silahtır. Düşük geri tepme özelliği ve dengeli atış moduyla ‘Tekli ve Seri’ atış modunda oyun içinde ki en seri silahtır. 5.56 mm NATO cephane yapısıyla 30 adet mermi kapasitesine sahiptir.

 

MK14 MUTANT

Son güncellemelerle birlikte gelen Mk14 Mutant bir taarruz tüfeğinden ziyade DMR mantığıyla çalışan bir tüfek olmuş diyebiliriz. Yakın ve orta mesafelerden öldürücü vuruşlar yapan silah, dengeli atış modu, bununla birlikte full eklenti desteğiyle birlikte stabil bir tutuş sağlatacaktır. Silahı yakından incelediğimiz ilk zamanlarda hasar oranından çok tatmin olmamıştık diyebiliriz fakat ilerleyen günlerde gelen güncellemelerle birlikte bir tık daha bu durum dengelendi diyebiliriz. Çok gerekli bir silah mı açıkçası bu konuda şüphelerimiz var fakat farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız kullanmanızı öneririz. Silah 7.62 mm cephane tipi 20 adet mermi kapasitesine sahip , bu nedenle middle çarpışmalarda oldukça zor anlar yaşatabilir , uzatılmış şarjör olmadan kullanmaktan çok akıllıca olmaz özellikle otomatik atış modu olmadığı için oyun ortaları ve sonlarına doğru çok sağlıklı bir tercih değil.

Eklenti Desteği: Susturucu,Alev Gizleyici,Tutamak, Silah Lazeri,Kompansatör,Dürbün,Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör

 

Degtyaryov DP-28

Oyunun en eski silahlarından olan bu hafif makineli tüfek belirgin avantajlarıyla ve dezavantajlarıyla bilinmektedir. Son derece güçlü olan yapısıyla, dengeli hizalama ve atış avantajıyla ve 47 adetlik mermi kapasitesiyle özellikle oyun başlarında fazla sayıda kill almanıza yardımcı olacaktır, orta hızda ateşleme gücü, yavaş yükleme dezavantajı nedeniyle de belli noktalarda zor durumda kalmanızı sağlayabilir. Fakat usta ellerde bir sanatçı haline gelir özellikle yakın mesafelerde lazer dürbün ile olağanüstü sonuçlar verir, orta ve uzun mesafelerde 4x dürbün ile katil görevi görür , ona güvenmenizi öneririz 🙂 Sadece Erangel haritasında bulanan bu tüfek 47 mermi kapasitesi ile 7.62 cephane yapısıyla oyunculara sunulmakta.

Eklenti Desteği: Dürbün

Bu makalemizde sizler için ‘PUBG Mobile’ evreninde ki otomatik silahları inceledik bir sonra ki makalemizi okumanız dileğiyle Kendize iyi bakın …

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA