play store, arama geçmişi, nasıl silinir

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? bunu detaylı olarak anlatacağım.

Play Store varsayılan ayarlarında uygulama arama geçmişimizi otomatik olarak kayıt ediyor. Birçok sebeple Play Store’da yapmış olduğunuz aramaların geçmişini temizlemek isteyebilirsiniz. Elbette saklayacak bir şeyiniz olmayabilir, ancak bu listeyi herkesin görebilecek olması sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

İsterseniz Play Store’da yapılan arama geçmişinizi silerek başkalarının hangi uygulama veya oyunları arattığınızı öğrenmesini engelleyebilirsiniz. Peki Play Store arama geçmişi silinebilir mi? Play Store arama geçmişi Nereden ve nasıl silinir? Bu soruların yanıtlarını öğrenebilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda telefonunuz veya tabletiniz bir başkasının elindeyken doğabilecek olumsuzları ortadan kaldırabilmek için Play Store uygulamasında arama geçmişi temizleme işleminin nasıl yapıldığını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Play Store ile ilgili bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Etkin Olmayan Geliştirici Hesaplarını Kaldırmak için Google Play Store

Play Store arama geçmişini temizleyebilmek için ilk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Play Store uygulamasını bularak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza Play Store uygulaması açılacaktır. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil resminizin üzerine dokunalım.

play store, arama geçmişi, nasıl silinir

Google Play arama geçmişi nasıl silinir?

Karşınıza açılan pencere içerisinde alt kısımda yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim. Ayarlar sayfası içerisinde Genel başlığına tıklayarak açılan ekran içerisinden ise Hesap ve cihaz tercileri bölümüne giriş gerçekleştirelim.

play store, arama geçmişi, nasıl silinir

Google Play arama geçmişi nasıl temizlenir?

Açılacak olan Hesap ve cihaz tercihleri sayfası içerisinde Geçmiş başlığı altında bulunan Cihaz arama geçmişini temizleyin yazısının üzerine dokunalım. Karşınıza Cihaz arama geçmişi temizlensin mi? başlığı altında Bu cihazda Play’de yaptığınız tüm aramalar kaldırılacak şeklinde bir uyarı açılacaktır. Geçmişi Temizle yazısının üzerine basalım. Bu işlem sonrasında sayfanın alt kısmında Arama geçmişi temizlendi uyarısını görebilirsiniz. Artık Play Store üzerinden yapılan tüm arama kayıtları silinmiş olacaktır.

play store, arama geçmişi, nasıl silinir

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Play Store uygulamasının arama geçmişini temizleyebilir telefonunuzdan veya tabletinizden yapılan yapılan aramaların görünmesini engelleyebilirsiniz.