Oppo a74 dokunmatik tuşlar görünmüyor.  Oppo a74 alt panelde ki tuşlar çıkmıyor.  Gelişen teknoloji ile beraber telefon teknolojisi çok hızlı bir şekilde yaygınlaştı.

Hayatımızın her anında kullandığımız akıllı telefonlar sayesinde bir çok işlemi dışarıya çıkmadan ve  en kısa süre içerisinde tamamlamaya başladık.

Gelişen telefon teknolojisi beraberinde bir çok markayı da beraberinde getirdi. Hız kesmeden yaygınlaşan Android telefon üreticileri de piyasaya yayılmaya başladı. Birbirinden farklı onlarca telefon markası mevcut ancak oppo bir çok markaya oranla hızla beğeni almayı başardı.

Kullanılan telefonların birbirinden farklı onlarca özelliği mevcut.  Kullanıcılar telefonlarını istedikleri gibi kişiselleştirerek kullanmaya devam ederken bazen bazı noktalarda sorun yaşanmıyor değil.

kapak 3

Bu makalemizde oppo a74 ve bu seri cihazlarda dokunmatik tuşların kullanımına değineceğiz. Telefonlarımızı istediğimiz gibi kullanıyoruz fakat bazen farkında olmadan panelde değişiklik yapıp sonrasında da düzeltmenin yollarını arıyoruz.

Son zamanlarda sık sorulan sorulardan bir tanesi olan oppo telefonlarda alt panelde yer alan dokunmatik tuşların kaybolduğunu duyar olduk.  En önemlisi de bu tuşları  nasıl geri getirileceği konusunda arayış içerisine girildi.

Bu makalemizde Oppo a74 telefonlarda nasıl dokunmatik tuşları geri getirebileceğimize değineceğiz. Yapmanız gereken tek şey aşağıda belirtilen adımları doğru bir şekilde uygulamanız olacaktır.

oppo a74 dokunmatik tuş ayarları:

1)Yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzdan ayarlar menüsüne gelmektir.  Bu işlemi isterseniz üst paneli aşağıya kaydırıp çark simgesi ayarlar panelini de kullanabilirsiniz.

2)Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan arama bölümüne gezinti yazın.

3)Açılan ekranda gezinti düğmeleri başlığına tıklayın.

4)Karşınıza açılan panelde birden fazla özellik yer alıyor olacaktır.

5)Bu özellikler arasında sanal düğmeler başlığını bulun ve seçin.

6)Sayfanın aşağısına doğru  sanal düğmeleri yani dokunmatik tuşları göreceksiniz.

7)Bu alanda iki farklı kombinasyon şeklinde özellik sunuyor. Tuş takımını sağdan sola yada soldan sağa olarak istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Sağ kısımda yer alan butonu işaretlemeniz yeterlidir.

8)Bu alandaki seçimi yapın ancak bu işlemden  sonra sanal düğme telefonunuzun alt kısmına gelecektir.

9)Sayfanın en altında yer alan sanal düğmeleri otomatik gizle seçeneğini kullanarak ta bu düğmeleri hem gizleyip hem de çıkara bilirsiniz.

Yukarıdaki adımlardan sonra yaşamış olduğunuz sorun çözülmüş olacak ancak sorun yaşarsanız 7/24 destek hattına başvurmanızda fayda olacaktır.