Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma
Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma

Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma. Netflix’te Otomatik Oynatma kapalı mod.  Günümüzde kullanılan en yaygın Facebook, Twittwr, İnstagram  gibi kullanılan sosyal medya platformların da bile videoları otomatik oynatma seçeneği yer alıyor.

Bu duruma film ve dizi izleme platformu olan Netflix uygulamasın da mevcut. Netflix’e yeni üye olduysanız hesabınızda otomatik oynatma özelligi aktif olarak açılacaktır. Fakat bu sebepten dolayı imleci bir video veya dizi üzerine götürdüğünüz de videoları seyretmek zorunda kalabilirsiniz.

Ancak bu durum kullanıcıların sürekli bir video izlemesine sebep olduğundan kullanıcılar için bir süre sonra can sıkıcı bir hal aldığını söylemek gerekir.

Sizlerde sürekli video izlemekten sıkılan kullanıcılardansanız bu makalemiz oldukça işinize yarayacaktır. Netflix’te otomatik oynatmayı kapatma işlemini yapma imkanınız var.

Not: Ancak işlemi cep telefonu üzerinden yapacaksanız Netflix uygulamasını kullanmayın, Masaüstü sitesini kullanmanız önerilecektir. İşlem adımları aşağıda yer almaktadır;

1)İlk olarak Netflix hesabınıza giriş yapın.

2)Sağ üst kısımda yer alan profil simgesine giriş yapın.

3)Açılan pencereden Hesap seçeneğine tıklayın ve devam edin.

4)Hemen ardından açılan pencerede sayfayı aşağı doğru kaydırın.

5)Profil ve Ebeveyn Kontrolleri ifadesinin sağ tarafında bulunan profil resminize tıklayın.

6)Açılan ekranda yer alan Yürütme ayarları ibaresinin hemen karşısında yer alan Değiştir seçeneğine tıklayın.

7)Karşınıza aşağıda yer alan pencere gelecek. Ancak Bu alanda yürütme ayarları bağlığının altında yer alan içeriklere göz atarken. Ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat seçeneğinin sol kısmında yer alan tik işaretini kaldırın.

8) Son olarak kaydet butonuna tıklayın.

Netflix
Netflix ortam oynatma

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra amacımıza ulaşmış olacağız. Sürekli video izlemekten sıkılan kullanıcılar bu adımları takip ederek otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakıp kullanıma devam edebilir.

Nrtflix’in sunduğu bu özellik kullanıcılarını memnun etmeye yeterli görünüyor.