Netflix bilinmeyen özellikler

Bu yazımızda sizlere Netflix gizli özelliklere nasıl erişilir tüm detayları ile anlatıyoruz. Dünya çapında en popüler akış platformu olan Netflix, iyi bir nedenden dolayı en iyi akış hizmetlerinden biridir. Netflix Sadece bir dizi mükemmel orijinal programlamanın yanı sıra sevilen üçüncü taraf içeriği sunmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı arayüzü sektördeki en kullanıcı dostu olanlardan biridir. 

Hizmetin derin içerik kitaplığında gezinmek çok kolay; ve çok güçlü Netflix tavsiye algoritması mükemmel olmasa da, kaçırdığından daha fazlasını vurma eğilimindedir. Netflix’i kullanarak çok zaman harcadıysanız, platformun tüm sırlarını aslında aşina olmadığınız birkaç gizli özellik var. 

Bu özellikler, izleme deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Size bir şey izlemek yerine oyun oynama şansı sunabilir. Aşağıda, bilmeniz gereken tüm gizli özelliklerini ve bunlara nasıl erişeceğinizi bulacaksınız. 

Bir Netflix VPN , herhangi bir yerde kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırabilir.

Netflix Gizli Özellikleri

Netflix öncelikle film ve TV şovları izlemek için bir yer olarak bilinir. Hizmetin aynı zamanda bir sürü oyuna erişmenizi sağladığını biliyor muydunuz? 

Netflix Gizli Özelliklere Nasıl Erişilir?

Bu oyunlara Android veya iOS uygulaması üzerinden erişebilirsiniz. Uygulamasını açın ve arama çubuğuna ” oyunlar ” yazın. Stranger Things 3: The Game dahil olmak üzere eksiksiz bir dizi mevcut. Sadece oynamak istediğinizi seçin ve yükleme işlemine başlamak için “  oyunu al ”a dokunun .

Kurulduktan sonra, her seferinde uygulamasını açmanız gerekmeden oyunlara normalde mobil cihazınızda yaptığınız gibi erişebilirsiniz. Ancak aboneliğiniz sona ererse indirdiğiniz oyunlara erişiminizi kaybedersiniz. 

Netflix deneyiminizi geliştirmenin en iyi yollarından biri üçüncü taraf uzantılar yüklemektir. Netflix’i Google Chrome tarayıcısı aracılığıyla izliyorsanız. Chrome Web Mağazası, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce kullanışlı uzantı sunar.

Kişisel favorilerimizden biri , arkadaşlarınız ve ailenizle uzaktan izleme partileri düzenlemenize olanak tanıyan Bu uzantı, herkesin aynı anda izlemesini sağlamak için seçtiğiniz içeriği senkronize eder ve hatta tepkilerinizi paylaşmak isterseniz bir sohbet özelliği bile vardır.  

Netflix Gizli Kategorileri Keşfedin

Netflix gizli kodlar

Standart kategorileri sizin için yeterince platform, gizli kodlar aracılığıyla erişilebilen ek bir içerik sunar. 

Örneğin, arama çubuğuna 7424 yazarsanız, bir dizi anime içeriğiyle karşılaşacaksınız. Bu tek gizli kategori değil 47465 yazın ve bir sürü Batı filmi elde edeceksiniz, 48744 ise size aralarından seçim yapabileceğiniz bir klasik ve çağdaş savaş filmleri koleksiyonu verecek.

Daha da spesifik olmak istiyorsanız, 12762 gibi kodlar , hizmetin sunduğu basketbol filmleri ve belgesellerini ortaya çıkaracak veya 10256 size şakşak komediler verecek.

Unutulmamalıdır ki bu kodların hepsi her bölgede çalışmayacaktır. Ayrıca, Netflix’in kodları düzenli olarak değiştirmek gibi can sıkıcı bir alışkanlığı vardır. Bu nedenle bazıları artık çalışmayabilir. 

Aklınızda özellikle bir dizi veya film yoksa, neden “Netflix” veya 4k gibi bir arama terimi kullanmayı denemiyorsunuz ve neye rastladığınızı görmüyorsunuz? 

Bu terimlerin arama çubuğuna girilmesi, sırasıyla mevcut tüm Netflix orijinal filmlerini/dizilerini ve hizmetin tüm 4K içeriğini getirecektir. HDR” veya “Animasyon” gibi terimleri de arayabilirsiniz. Bunlar oldukça geniş arama terimleridir, ancak Netflix’in çok geniş içerik kitaplığını daraltmak için kullanılabilirler.

Netflix Bilinmeyen özellikler

Netflix’i genellikle bir bilgisayar içeriğinizi kontrol etmek için fare veya izleme dörtgeni kullanmanıza gerek yoktur. Netflix, ezberlemeye değer yerleşik klavye kısa yollarına sahiptir. 

Oynatmak/duraklatmak sol ve sağ ok tuşlarını kullanarak 10 saniye ileri veya geri sarabilirsiniz. Yukarı ve aşağı ok tuşları aynı zamanda sesi de kontrol eder ve eğer hızlı bir şekilde sessize almanız gerekiyorsa M tuşuna dokunmanız yeterlidir. Tam ekrana genişletmek için F tuşunu da kullanabilir ve Escape tuşunu kullanarak tam ekrandan çıkabilirsiniz. Böylece sizlere Netflix Gizli özelliklere nasıl erişilir anlattık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.