'Microsoft', Windows 10'a Malware Tabanlı Koruma Ekliyor!

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Microsoft’un, Windows 10’a malware tabanlı koruması eklemesi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

‘Microsoft’ kötü amaçlı yazılımlara ve saldırılara önlem almak amacıyla ‘Windows 10’a malware tabanlı koruma ekleyecek. ‘Microsoft’, ‘Windows 10’ için sonbaharda sunacağı güncelleme ile bu korumayı başlatacak. ‘Microsoft’ bu uygulama ile, ‘WannaCry’ ve ‘Petya ransomware’ son siber saldırılarından sonra yaşanan güvenlik risklerini gözönüne alarak ‘Windows 10’u daha güvenli bir işletimi sistemi yapmayı hedefliyor. Bu siber saldırı açıkça ‘Windows 10’u hedeflemese de, açıkça bir tehdit haline gelmiştir. ‘CNET’ ile konuşan ‘Microsoft’ yetklileri, gelecek ‘Windows Defender’ güncellemesi ile, gelişmiş tehdit korumasını ‘Windows 10’ yüklü 400 milyondan fazla bilgisayarda aktif etmeyi planladıklarını söyledi. Malware koruma sayesinde, şüpheli görülen tehditler (yazılımlar) otomatik olarak bilgisayarınızdan silinecek. Örneklendirme yapılacak olursak, Windows 10 yüklü herhangi bir bilgisayarda tespit edilen yeni bir zararlı yazlım, aynı anda bütün ‘Windows 10’ yüklü bilgisayarlarda silinecek. Bu özellik ilk önce, yıl sonunda kurumsal ‘Windows 10’ işletim sistemlerine gelecek ve sonrasında bütün kullanıcılara yansıtılacak.
‘Microsoft’’un yapacağı bu güncelleme merakla bekleniyor. Bu güncelleme ile, siber saldırı ve tehdilere karşı nasıl bir önlem alındığını, güncelleme yayınlandığında daha net göreceğiz.