Bu yazımızda sizlere Xiaomi cihazlarda Mi Tarayıcı reklamları nasıl kapatılır? bunu anlatacağım.

Xiaomi telefonlar uygun fiyatları ve yüksek performansları ile kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda.

Ancak Xiaomi cihazlarda bir konu var ki bütün kullanıcılar tarafından şikayet edilmeye başlamış durumda. Telefonun neredeyse her menüsünde, her başlığı altında önerilen şeklinde gelen uygulama ve web sayfası reklamları. Peki bu reklamlardan kurtulmak, kapatmak mümkün mü?

Bu reklamları kapatabilmenin yolu oldukça basit olmakla birlikte her menü için ayrıca ayar yapılması gerekmektedir. İşte bu nedenle bu yazımızda reklamların çıktığı yerlerden biri olan Mi Tarayıcı uygulamasında çıkan reklamlar nasıl kapatılır? bunu anlatacağım.

İlişkili : Xiaomi Kullanıcılarının Kullanması Gereken Cihaz Özellikleri

İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Mi Tarayıcısını bularak açalım. Tarayıcı açıldıktan sonra alt kısımda yer alan menü içerisinden Profil simgesine dokunalım. Açılan profil sayfasında ise sağ üst köşede yer alan Ayarlar simgesine tıklayalım.

Xiaomi müzik uygulaması içerisinde çıkan reklamlar nasıl kapatılır?

mi tarayıcı reklamları

Karşınız Ayarlar sayfası açılacaktır. Sayfanın en altında yer alan Gizlilik & Güvenlik bölümüne giriş gerçekleştirelim. Sayfanın en altında yer alan Kişiselleştirilmiş hizmetler yazısını bularak sağ tarafına yer alan anahtarı pasif hale getirelim.

Xiaomi cihazlarda reklamlar nasıl kapatılır?

mi tarayici reklamlari nasil kapatilir 03
Yukarıda yer alan adımları uyguladıktan sonra telefonunuzun M, Tarayıcı uygulaması içerisinde çıkan hiçbir reklam görüntülenmeyecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen sorun yaşıyorsanız veya başka uygulama ve menüler içerisinde çıkan reklamların nasıl kapatılacağını öğrenmek istiyorsanız yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi cihazlarda Mi Tarayıcı reklamları nasıl kapatıldığını öğrendiniz. Farklı bir yöntem denedi iseniz yorumlardan bize bildiriniz.

Son Güncelleme 28 Aralık 2021 Yazar Pınar Güldökmez