Messenger Vanish Mod Kullanımı

Bu yazımızda Facebook Messenger Vanish Mod kullanımı ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Vanish Mod, Messenger‘da arkadaşlarınıza (belli bir süre sonra) kaybolan mesajlar göndermenizi sağlayan bir özelliktir.

Bir arkadaşınız, Vanish Mod (Vanish Mode)’da gönderdiğiniz mesajı gördükten sonra sohbeti kapattığında; gönderdiğiniz mesaj kendiliğinden kaybolur.

Herhangi bir Messenger sohbetinde, ekranı yukarı kaydırarak Vanish Mod özelliğine erişebilirsiniz.

Messenger Vanish Mod Kullanımı

Geçtiğimiz on yıl boyunca, giderek daha fazla sosyal medya kullanıcısının; belli bir süre sonra kaybolan gönderiler ve mesajlar göndermek için Snapchat ve Instagram gibi uygulamalara yöneldiği görüldü. İster sadece birkaç saniye içerisinde kaybolan görseller, ister sadece bir gün içerisinde kaybolan Hikayeler (Stories) olsun; sosyal medya kullanıcıları, kaybolan mesajlar özelliğinin sunduğu ayrıcalığı ve gizliliği severler.

Messenger Vanish Mod özelliği de bunun için var. Messeenger’daki Vanish Mod, diğer sosyal medya platformlarında kullandıklarınız gibi, aynı işlevi gören bir özelliktir.

Vanish Mod özelliğinin nasıl çalıştığını ve nasıl kullanıldığını yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Facebook Messenger Vanish Mod Özelliği Nedir?

Vanish Mod (Vanish Mode), Messenger uygulamasında sohbet ettiğiniz herkese (belli bir süre sonra kaybolan) mesajlar göndermenize olanak tanıyan bir özelliktir. Bu mesajlar, karşı taraftaki alıcı bunları okuyana kadar sürer ve ardından kaybolurlar. Sohbeti tıkamadan hızlı mesaj göndermek için harika bir yöntemdir.

Siz veya sohbet ettiğiniz arkadaşınız, Vanish Modu (Vanish Mode) sohbetinin ekran görüntüsünü aldığınızda; her iki kullanıcıya da ekran görüntüsü alındığı ile ilgili uyarı mesajı gösterilir. Vanish Mod (Vanish Mode) özelliği kullanılan bir sohbet şikayet etmek istediğinizde; mesajlar, onlar görüldükten ancak bir saat sonra rapora eklenecektir.

Messenger Vanish Mod Kullanımı

Vanish Mod (Vanish Mode) özelliği, varsayılan olarak kapalıdır. Yani birisi size Vanish Mod‘da mesaj gönderdiğinde, karşıdaki kişinin mesajlarını görüntülemek için kendi sohbetinizi Vanish Mod’na almanız gerekir.

Facebook Messenger Vanish Mod Kullanımı

Vanish Mod (Vanish Mode)’unu kullanmak için; iPhone veya Android telefonunuzda Facebook’un Messenger uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

  • iPhone veya Android telefonunuzda Messenger uygulamasını açın. Daha sonra birisiyle daha önce başlattığınız bir sohbeti açın veya yeni bir sohbet başlatın. Vanish Mod (Vanish Mode) grup sohbetlerinde çalışmaz. O nedenle bire bir (iki kişi arasında gerçekleşen bir) görüşme olması gerekir.
  • Messenger uygulamasını açtıktan sonra, parmağınızı ekranın altından yukarı doğru kaydırın. Vanish Mod (Vanish Mode) için, parmağınızı ekranda kaydırmanız gerektiğini belirten bir mesaj göreceksiniz. Daire simgesi tamamen dolana kadar parmağınızı ekranda sürüklemeye devam edin.

Messenger Vanish Mod Kullanımı

  • O anki sohbetiniz kaybolacak ve yerini boş bir Vanish Mod (Vanish Mode) ekranı alacak. Bu özelliği ilk kez etkinleştiriyorsanız, Vanish Mod hakkında bazı bilgiler içeren bir pencere açılacak.

Messenger Vanish Mod Kullanımı

  • Vanish Mod (Vanish Mode) ekranında, normal bir sohbette yaptığınız gibi, mesaj veya fotoğraf gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesaj veya fotoğraf; karşıdaki alıcı mesajınızı görene ve ardından sohbeti kapatana kadar silinmez.

Ekranın üst kısmındaki Vanish Mod’unu Kapat dokunarak Vanish Mod‘dan çıkabilirsiniz.. Veya parmağınızı tekrar ekranın altından yukarı doğru kaydırarak Vanish Mod’dan çıkabilirsiniz.

Messenger Vanish Mod Kullanımı

Messenger Vanish Mod Kullanımı

Bu yazımızda Facebook Messenger Vanish Mod kullanımı ile ilgili detaylı bilgi verdik. Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Makalemizin içeriği ile ilintili olarak Facebook Messenger Ödeme Özelliği makalemize göz atabilirsiniz.