Sosyal medyanın vazgeçilmezi olan mesajlaşma uygulamaları gün geçtikçe artıyor. Mesajlaşma uygulamalarını ayrı ayrı sayfalar ya da uygulamalardan kontrol etmek gerçekten kullanıcıları zor durumda bırakan bir durum.

Bu soruna çözüm için geliştirilen Google Chrome tarayıcısının bir eklentisini inceleyeceğiz. Bu eklenti tüm mesajlaşma uygulamalarını tek bir noktadan kontrol etmenizi ve bildirimleri almanızı sağlıyor.

Bu eklenti, All-in-One Messenger. Kurulum için aşağıda sunacağımız adımları takip ederseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

İlk olarak Google Chrome web tarayıcısını açın. Aşağıdaki bağlantıyı Google Chrome tarayıcısı ile açın.

https://chrome.google.com/webstore/detail/all-in-one-messenger/lainlkmlgipednloilifbppmhdocjbda?utm_source=chrome-ntp-icon

1

Açılan sayfada “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.

2

Açılan mesaj penceresinde “Uygulama ekle” butonuna tıklayın.

3

Uygulama eklendikten sonra sizi Google Chrome’un “Uygulamalar” kısmına yönlendirecek. Burada “All-in-One” simgesine tıklayın.

4

Yeni bir pencere açılacaktır. Burada kullanmak istediğiniz mesajlaşma uygulamasını seçin; örnek olarak ben “Facebook Messenger”i seçiyorum.

5

Burada “Name” kısmına bir isim verebilirsiniz. Alttaki seçenekler ise, “Show Notifications” kısmı, bildirimleri görüntülemek isteyip istemediğinizi soruyor. “Mute all sounds” kısmı ise tüm sesleri kapatmak isteyip istemediğinizi soruyor. Son olarak “Add Facebook Messenger” butonuna tıklayın ve ekleyin.

6

Gerekli bilgileri girin ve “Devam” linkine tıklayın.

7

Gerekli adımlar bu kadar; artık kullanıma hazır.