Ana Sayfa Haberler Google Hesap Güvenliği İçin 2 Adımlı Doğrulamayı Kullanın!

Google Hesap Güvenliği İçin 2 Adımlı Doğrulamayı Kullanın!

0
Google Oturumunu Açmak İçin Telefonuzu Kullanın!

Google hesabı birçok kişi için hayatı önem taşıyor. Bu yüzden uzun ve zor şifreler koymak zorundan kalıyorlar.

Şifreleri yazarken etraftaki tehlikeli gözlerden kaçınmak da gerekebilir. İşte bu tür problemlerin çözümü için Google size şifrenizi yazmak için alternatif bir yöntem sunuyor.

Mobil telefon yardımı ile şifre yazmadan Google hesabınızda oturum açabilirsiniz. Bu şekilde güvenlik seviyenizi de üst seviyeye çıkartmış olursunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Peki, bu işlemini nasıl gerçekleştireceksiniz?

Şimdi anlatacağım adımları uygulayarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Öncelikle Google hesabınız‘da oturum açın. Sonra www.google.com.tr sayfasını açın. Sağ üst köşede profil resminizin olduğu kısma basın, açılan küçük pencerede “Hesabım” tuşuna basın.

1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan sayfadan “Oturum açma ve güvenlik” yazan kısma tıklayın.

2

Oturum açma ve güvenlik” kısmına girdiğinizde aşağıda “Google’da oturum açma” kısmında sizi şöyle bir yazı karşılayacak; “Şifre yazmaktan sıkıldınız mı? Oturum açmak için telefonunuzu kullanmayı deneyin.”; bu yazıya tıklayın.

3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Karşınıza gelen ekranda “Kur” butonuna tıklayın. Tekrardan şifrenizi girmenizi isteyecek, şifrenizi girin ve oturumu tekrar açın.

4

Diğer adımda oturumunuzun aktif olduğu telefonu seçin. Alt seçenekte ise telefonunuzda “Ekran Kilidi” olması gerekmektedir. Eğer ekran kilidiniz yoksa bir ekran kilidi belirleyip tekrar sayfayı yenileyin. Ve “Sonraki” butonuna tıklayın.

5

E-Posta adresinizi yazın ve “Sonraki” butonuna tıklayın.

6

Sonraki kısımda ise telefonunuza bir bildirim gelecek; açılan ekranda “Hayır” ve “Evet” seçenekleri olacak “Evet” seçeneğine tıklayın.

7

Evet” seçeneğine tıkladıktan sonra Google, bu işlemin başarılı bir şekilde tamamlandığını iletiyor ve telefonu kullanarak oturum açmak isteyip istemediğimizi soruyor. Burada “” butonuna tıklayın. Bu şekilde tüm işlemleri bitirmiş oluyorsunuz.

8

Herhangi bir cihazda (PC, tablet, vs) oturum açmak istediğiniz zaman mobil cihazına bildirim geliyor. Onay verirseniz açılıyor. Fakat mobil cihazınızda internet bağlantısı olması gerekiyor. İnternet bağlantınız yoksa, şifre yazarak giriş yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA