Mac te etkinleştirme kilidi nasıl kaldırılır, aşağıda ki adımlar ile ilerleme sağlayın.

İstendiğinde Mac’i başlangıçta koruyan hesabın parolasını girerek Aktivasyon Kilidini kaldırın.

Aygıtı hesabınızdan kaldırmak için iCloud.com’u kullanarak Etkinleştirme Kilidini bu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Aktivasyon Kilidi Nedir

Aktivasyon Kilidi, Mac’inizi Apple Kimliğinize kilitleyen bir korumadır. Bu özellik, Apple’ın Find My ağıyla birlikte çalışır.

ve Find My bir aygıtıta etkinleştirildiğinde, Etkinleştirme Kilidi ile de korunur.

Özellik, Aktivasyon Kilidi etkin olduğu sürece Mac’inizin başka biri tarafından önlenmesini engeller. Koruma, Mac biçimlendirilmesinden sonra ve macOS yeniden yüklendikten sonra bile devam eder. Mac’inizin kurtarma modunu kullanarak macOS bölümünüzü silerseniz, işletim sistemini yeniden yüklediğinizde size Aktivasyon Kilidi istemi rehberlik eder.

Etkinleştirme Kilidi ile korunan bir Mac’i korumak için , Mac’in bağlı olduğu Apple Kimliği için hesap parolasını alması gerekir. Apple Kimliği parolanızı hatırlamıyorsanız iforgot.apple.com adresinden kurtarabilirsiniz. Cihazınız için geçerli bir satın alma belgeniz varsa, Apple’dan Etkinleştirme Kilidini sizin için kaldırmayı başarır.

macOS’ta Aktivasyon Kilidini Kaldır

macOS’i yeniden yüklediyseniz ve şimdi sizden Mac’inizi etkinleştirmenizi isteyen bir ekrana bakıyorsanız, listelenen Apple Kimliği ile ilişkili parolayı girmeniz yeterlidir.

macOS’ta Etkinleştirme Kilidini kaldırmak istiyorsanız, Sistem Ayarları > [Adınız] > iCloud > Mac’imi Bul’a gidin ve “Mac’imi Bul” ayarının yanındaki “Kapat” düğmesine basın. Bunu onaylamak için Apple Kimliği parolanızı girmeniz gerekecek.

Mac te Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kaldırılır

Bunu Mac’inizi yeni bir sahibine devretmek için yapıyorsanız, önce Mac’inizdeki tüm verileri kaldırdığınızdan emin olun.

iCloud’u Kullanarak Aktivasyon Kilidini Kaldırma

Etkinleştirme kilidini farklı bir cihaz ile kaldırabilirsiniz. Bu, web’de iCloud.com/find adresinde veya Bul uygulamasının aynı hesaba bağlı olduğu bir iPhone veya iPad’de olu

Giriş yaptıktan (veya uygulamayı açtıktan) sonra, cihazlar listesinde Mac’inizi bulun. Web’de, Mac’inizi bulmak için ekranın üst kısmındaki “Tüm Aygıtlar”ı tıklayın.

Yada bir mobil aygıtta “Aygıtlar” sekmesini kullanın.

Ekran goruntusu 2022 12 20 223536

Buradan, Mac’i iCloud hesabınızdan kaldırmak için “Hesaptan Kaldır” düğmesini kullanın. Bu, Aktivasyon Kilidini devre dışı bırakacak ve artık cihazın nerede olduğunu takip edememenizi sağlayacaktır.

Mac te etkinleştirme kilidi nasıl kaldırılır makalemiz umarım yararlı olmuştur.