İPhone’da tam sayfa ekran görüntüsü alma adımları hakkında oldukça soru artışı başladı. iPhone’da tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemi, bir web sayfası, belge veya uzun bir metin gibi bir içeriğin tamamını tek bir görüntü dosyasında yakalamak için kullanılan bir özelliktir. Bu işlem, iPhone’un varsayılan tarayıcısı Safari veya başka bir uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir. Aşağıda, iPhone’da tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemini sizler için adım adım paylaştık.  Şimdi hep birlikte bu adımları inceleyelim.

İPhone’da tam sayfa ekran görüntüsü alma adımları

1) Ayarlar menüsünü  açın

*İPhone’unuzun ana ekranında Ayarlar uygulamasına gidin ve dokunun. Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra sayfayı aşağı kaydırarak ekranı daha fazla seçeneğe erişmek için arayüzü genişletin.

2) Ekran Zamanı’na gidin

*Ayarlar arayüzünde Ekran Zamanı seçeneğini bulun ve dokunun. Ekran Zamanı, iPhone’unuzda ekran süresi ve kullanımıyla ilgili çeşitli seçenekleri içeren bir bölümdür.

İPhone'da tam sayfa ekran görüntüsü
İPhone’da tam sayfa ekran görüntüsü

3) Ekran Zamanı’nda Web Sitesi’ne dokunun

* Ekran Zamanı bölümünde Web Sitesi seçeneğini bulun ve bu alana dokunun. Bu seçenek, tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz web sitelerinin kullanım süresini ve diğer verileri görüntülemenizi sağlar.

4) İstenilen web sitesini seçin

*Web Sitesi seçeneğine dokunduktan sonra, bir liste görüntülenir ve en çok kullandığınız web siteleri sıralanır. İPhone’unuzda tam sayfa ekran görüntüsünü almak istediğiniz web sitesini bulun ve seçin.

5) Ekran görüntüsünü alın

*Web sitesini seçtikten sonra, web sitesinin kullanım süresi ve diğer ayrıntıları görüntülenir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Paylaş simgesine dokunun. Paylaş menüsü açılacaktır.

Ekran görüntüsünü
Ekran görüntüsünü

6) Tam sayfa ekran görüntüsünü seçin

*Paylaş menüsünde, alt kaydıra dokunarak daha fazla seçeneğine gidin ve Tam Ekran Görüntüsü seçeneğini bulun. Bu seçeneği seçtiğinizde, iPhone otomatik olarak web sitesinin tamamını görüntüleyen bir ekran görüntüsü alacaktır.

7) Ekran görüntüsünü kaydedin

*Son adıma geldik. Tam sayfa ekran görüntüsü alındıktan sonra, ekran görüntüsünü kaydetmek için üst kısımda yer alan Kaydet yazan butona  dokunun. Görüntü, Fotoğraflar uygulamasına kaydedilecektir.

Ekran görüntüsünü kaydedin
Ekran görüntüsünü kaydedin

Bu adımları takip ederek iPhone’unuzda tam sayfa ekran görüntüsü alabilirsiniz. Adımlar oldukça basit ve anlaşılır. İPhone’da Tam Sayfa Ekran Görüntüsü Alma isimli makalemiz umarım sizin sorularınıza da yanıt olmuştur.  Benzeri yazılarımız için sayfamızı ziyaret edebilir ve tüm sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;