iPhone konum geçmişi nasıl bulunur, aşağıya eklediğimiz adımları izleyelim.

Bir iPhone veya iPad’de Ayarlar uygulamasını açın, ardından Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri > Önemli Konumlar’a gidin. Ardından, daha önce bulunduğunuz yerlerin ayrıntılı bir haritasını görüntülemek için geçmişinizden bir konum seçin.

Geçmiş konumunuzu merek ediyor iseniz ipad’inizi ve iphone kullanabilirsiniz. Ve Google Haritalar’ı kullanırsanız, bulunduğunuz yer hakkında çok ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Konum Geçmişi ve Gizlilik

Tüm büyük teknoloji şirketlerinde ve uygulamalarında bir tür konum izleme özelliği bulunur. Apple, Google, Facebook ve Twitter’dan herkes bunu yapıyor. Her şirket verileri farklı şekillerde kullanır.

Örneğin Apple, yalnızca geçmişte ziyaret ettiğiniz önemli konumlardan oluşan bir havuz toplar ve bu verileri kimseyle paylaşmadığını iddia eder.

Google Haritalar’ın Zaman Çizelgesi görünümünü açarsanız, arka planda konum izleme sayesinde Google Haritalar’ı navigasyon için kullanmamış olsanız bile belirli bir günde tam olarak nereye seyahat ettiğinizi görebileceksiniz .

Bu hizmetlerin her ikisi de sizi varsayılan olarak etkinleştirir, ancak gerekirse konum izlemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone veya iPad’inizin Konum Geçmişinizi Bulun

Ayarlar uygulamasını açın ve “Gizlilik” üzerine dokunun.

Gelen menüden konum servislerini açın.

Bu ekranda aşağı kaydırın ve “Sistem Hizmetleri” üzerine dokunun.

iPhone Konum Geçmişi Nasıl Bulunur

Bir sonraki ekranda “Önemli Konumlar”ı seçin.

iPhone Konum Nasıl Bulunur

Aşağı kaydırın ve “Sistem Hizmetleri” üzerine dokunun.

Konum Geçmişi Nasıl Bulunur

“Önemli Konumlar”ı seçin.

iPhone Konum Geçmişini bulma

Geçmiş bölümünü seçin.

Geçmişi temizlemek isterseniz aşağı kaydırıp “Geçmişi Temizle”ye dokunabilirsiniz.

Konumu takibini durdurmak istiyor iseniz, üst kısımda önemli konumların yanında açıp kapatacağınız alandan ilerleme sağlayabilirsiniz.

Geçmiş bölümün de  tüm konumların haritasını göreceksiniz.

Ziyaret ettiğiniz bölgenin ayrıntılı bir görünümünü görmek için ziyaretlerden birini seçin. Ayrıntılı görünüm, tarihle birlikte ziyaretinizin saatini ve ulaşım şeklini de gösterir.

Google Haritalar’da Konum Geçmişinizi Bulun

Google, belirli bir günde geçtiğiniz yollara ve ziyaret ettiğiniz yerlere göz atmanıza olanak tanır. Ayrıntılı bir Zaman Çizelgesi görünümüne sahiptir.Navigasyon için iPhone veya iPad’inizde Google Haritalar uygulamasını kullanıyorsanız , konum geçmişinize erişmek için Google Haritalar’ın Zaman Çizelgesi özelliğini kullanabilirsiniz.

Google Haritalar’ın konumunuzu izleme yeteneği, gizlilik ayarlarınıza bağlıdır.

iPhone veya iPad’inizde Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Google Haritalar’a giderek değiştirebilirsiniz.
İphone de konum geçmişi nasıl bulunur, makalemiz umarım yararlı olmuştur.