Ana Sayfa Destek iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Nasıl Yeniden Başlatılır?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Nasıl Yeniden Başlatılır?

0
Paylaş

Bilindiği gibi iPhone ve iPad cihazlarda, her cihazda olduğu gibi nadiren de olsa donma-kilitlenme gibi sorunlar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda, cihazda farklı bir arıza yok ise cihazı yeniden başlatmamız problemi çözebiliyor. Normal şartlarda cihazı kapatıp açmak da bir yeniden başlatma gibi düşünülebilir, ama bu işe yaramadığı zamanlarda ise tuş kombinasyonu ile yeniden başlatabiliyoruz. Buna bir bakıma zorla yeniden başlatma da denebilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi cihazın Home Tuşu yerine Touch Panel/Sensor kullanılmaya başlanması ile birlikte tuş kombinasyonları ile yapılan bazı işlemler de artık farklı şekilde yapılmaya başlandı. iPhone 6s ve öncesi cihazlarda yeniden başlatma işlemi Home+Güç tuşlarına aynı anda basıp basılı tutarak yapılıyordu.

iphone7rest1

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarda ise Ses Kısma+Güç tuşlarına aynı anda basıp, ekran gidene kadar basılı tutmamız gerekiyor. Ekran alışılmamış bir şekilde kapandığında tuşları serbest bırakabilirsiniz. Daha sonra ekrana Apple Logosu gelecek ve cihaz açılacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin