iOS 16 Açıklamalı Altyazılar özelliği kullanma  sorusunun yanıtına bu makalemizde ulaşacağız. iOS 16 Açıklamalı Altyazılar nasıl ayarlanır?  Nasıl kullanılır merak ediyorsanız, bu yazımızda en kolay ve açık hali ile sizlerle paylaşacağız.   Açıklamalı Altyazılar ve birbirinden farklı bir çok özelliği kullanıcılarına sundu. Apple’ın sunduğu bu özelliği kullanarak telefonunuzda veya tabletinizde Bu özellik aktif. Oynattığınız herhangi bir videoyu alt yazı ile beraber oynatma imkanınız olacaktır.

Apple’ın tüm serilerinde zaman zaman gelen güncellemeleri kullanıcıların hem hayatını kolaylaştırıyor fakat bazı kullanıcılar içinde kullanım zorluğu yaşatıyor. Son zamanlarda bu konulara gelen soruları değerlendirdik ve sık sorulan sorulardan birine yanıt olduk. Bu makalemizde geçtiğimiz günlerde gelen 16 güncellemesi ile birlikte hayatımıza giren Açıklamalı Altyazılar nasıl ayarlanır? Konusuna değineceğiz.

iOS 16 Açıklamalı Altyazılar nasıl ayarlanır?

Sizlerde İOS’un son sürümüne sahip bir İPhone veya İPad’ e sahipseniz, Aşağıda sizler için paylaşacağımız adımları paylaştık. Cihazınızda açıklamalı alt yazılar özelliğini etkinleştirerek kullanabilirsiniz.

iOS 16 Açıklamalı Altyazılar

1)İlk olarak telefonunuzda yada İPad cihazınızdan ayarlar uygulamasını açın.

2)Bir sonraki adımda ise Erişebilirlik menüsünü bulun ve gidin.

3)Bir sonraki pencerede yer alan ses/görsel başlığının altında bulunan Açıklamalı Alt yazılar başlığına dokunun.

4)Yapmanız gereken son işlem ise Canlı Alt Yazılar özelliğini aktifleştirin.

iOS 16 Açıklamalı Altyazılar Face Time kullanımı

NOT: Bu özellik, aynı zamanda Face Time aramalarını yaparken de kullanılabilmektedir. Bu alandaki ayarlamalar ancak yaptıktan sonra test edip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple firması birbirinden farklı serisi ile hızlı bir şekilde piyasaya sundu. Gelişen telefon teknolojisi ile beraber bir çok firma kendi markasını üretti. Hemen ardından kullanıma sundu ancak Apple cihazlar oldukça ilgi gördü. Bir çok rakibini geride bırakmayı başardı. Cihazlar gelen özellikleri ile de kullanıcılarının bir kez daha beğenisini aldı.

Sizlerde birer Apple kullanıcısı iseniz ve 16 Açıklamalı Altyazıların nasıl kullanılacağına dair merak içerisindeyseniz. Bu makalemizde bu sorunuzun cevabını almış olacaksınız.

Yukarıda sizler için derlediğimiz yazımızda detaylı bilgiye yer verdik. Umarım makalemiz sizler için faydalı ve anlaşılır olmuştur. 16 Güncellemesi ile gelen  Açıklamalı Altyazılar özelliği dışında merak ettiğiniz diğer konulara da sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.