Apple 22 Haziranda düzenleyecek olduğu WWCD etkinliğinde iOS 14 başta olmak üzere iPadOS 14, WatchOS 7, tvOS 14 ve macOS 10.16 gibi yenilikleri tanıtacak . Kullanıcıların en çok merak ettiği nokta ise iOS 14 alacak iPhone modelleri hangileri olacak sorusu.

Bildiğiniz üzere Apple iOS 13‘ü tanıtırken bir çok cihazı aldığı bir kararla bu güncellemeden mahrum bırakmıştı , akıllarda ki bir diğer soru da ‘Acaba Benim Kullandığım Model Bu Güncellemeyi Alacak mı ? ‘

Bu makalemizde iOS 14 Güncellemesini alacak tüm modelleri derleyeceğiz.

Apple bu sene biraz daha cömert davranarak 4-5 sene önce piyasaya sürdüğü modelleri de düşünmeyi ihmal etmemiş.

2

iPhone SE (2020)
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
iPhone 7 and 7 Plus
iPhone SE (2016)
iPhone 6s ve 6s Plus
iPod touch (7.Nesil)

Bu listeden anlaşıldığı üzere Apple iOS 13‘ü alan tüm modellere, iOS 14 desteğini vermeyi planlıyor . Bu iyi bir haber , özellikle son kullanıcı tarafında. Apple bu desteği ile şu detayı da düşünmüş olabilir , Mağlum bildiğiniz üzere 2019-2020 yılları arasında teknolojik açıdan devrim niteliğinde cihazlar piyasaya sürüldü ve bir çoğuda Apple modellerini performans testlerinde alt üst etti . Yeni çıkan iPhone modelleri de keza bu durumla karşı karşıya kalabilir. Apple müşterilerinin farklı markalara kaymaması için bu güncelleme desteğini iOS 13‘ü alan diğer modellere verecek olabilir. Bekleyip göreceğiz , geçen sefer ki gibi bir süpriz olmazsa işler kullanıcılar açısından iyi gidecek gibi gözüküyor.

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.