Ana Sayfa Haberler Gmail’de Kural Oluşturarak İstenmeyen Mailleri Silinmesi

Gmail’de Kural Oluşturarak İstenmeyen Mailleri Silinmesi

0
Paylaş

Hayatımızın olmazsa olmazlarından birisi de e-posta hesaplarımızdır. İnternet üzerinde işlem yaptığımız sitelerde bazen anlık bir iş için veya bir alışveriş için üyelik istenmekte; ve üyelik işlemini mail adresimizi vererek tamamlıyoruz. Aynı mail adresini uzun zamandır kullanıyorsak üyelik yaptığımız bu mail adresimize istenmeyen reklam-kampanya-bilgilendirme birçok mail gelmesi kaçınılmaz olur; işin kolayını bilmiyorsanız, bu mailler canınızı sıkabilir.

Resimler ile anlatacağım işlemleri adım adım takip ederseniz, istemediğimiz mailleri gelen kutusunda görmeden Google Gmail üzerinde kısa ve kolay bir kural oluşturarak silebilirsiniz.

Öncelikle belirli bir adresten veya domainden gelen mailleri aşağıdaki gibi görüyoruz.

resim 1

İstemediğiniz maillerden bir tanesini açarak gönderen kişi adresini kopyalayınız.resim 2

Adresi kopyaladıktan sonra sayfanın sağ kısmında Ayarlar sekmesini içerisinde Filtreler ve Engellenen Adresler kısmından Yeni filtre oluştur‘a geliyoruz.

resim 3

resim 4

Kopyaladığımız mail adresini “Filtre Gönderen”  altına yapıştırıyoruz; bahsi geçen adres sürekli değişebilecek adres olduğundan direk olarak @email1.madbid.email  domaininden gelen tüm mailleri filtrelemek için adresin başına yıldız (*) koyarak tüm bu adresten gelen tüm mailler için filtre oluşturuyoruz.

resim 5

Seçenekler, önemli; seçtiğiniz adresten gelecek olan maillere ne işlem yapılacağını bu kısımda seçiyoruz. Yapacağımız işlem gelen mailleri silmek olduğu için Sil seçiyoruz ve Filtreyi eşleşen 16 ileti dizisine de filtre uygula  diyerek devam ediyoruz.

resim 6

Filtre oluşturulduğunda aşağıdaki gibi bir kural oluşturulduğunu göreceksiniz.

resim 7

Tek kural içinde birden çok istenmeyen mail adresinden gelen mailleri de mail adreslerinin arasına OR koyarak tek kural içinde oluşturabilirsiniz.

resim 8

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.